Стрілецькі сотні «Динамо» в Кубкові країни

Київські динамівці найпершими в Україні забили двохсотий м’яч у другому за престижністю національному турнірі. Сталося це в Луцьку, де наші земляки виграли з рахунком 2:1, а обидва голи записав до свого активу Марис Верпаковськис. Ювілейним виявився другий з-поміж них, проведений в компенсований арбітром час першого тайму. Минулої п’ятниці бразилець Ринкон започаткував уже третю кубкову сотню.

Цікаво, що й прем’єрний «кришталевий» гол став справою легіонера. 28 лютого 1992 року в найпершому кубковому матчі новітнього періоду влучним ударом відзначився абхазець Ахрик Цвейба. Щоправда, на відміну від успіху латвійця Верпаковськиса, тодішній «постріл» одного з лідерів «Динамо» перемоги над скромною «Скалою» зі Стрия не гарантував, і долю двобою довелося вирішувати в чотирьохтаймовому протистоянні різних за класом опонентів уже на Львівщині. 3 березня 1996 року в Новомосковську, що на Дніпропетровщині, «блакитно-білі» забили п’ятдесятий м’яч у національному кубковому турнірі (знову відзначився захисник – Олександр Головко), а 20 листопада 1998 року в рідних стінах «оформили» повноцінний стрілецький ювілей: другий гол Сергія Реброва в повторному чвертьфінальному матчі з харківським «Металістом» став сотим у кубковому реєстрі столичного гранда. Нарешті, гол сто п’ятдесятий: 24 листопада 2002 року, в Полтаві, його забив Юрій Дмитрулін у ворота «Ворскли». До речі, знову захисник… Динамівці вже змагалися з 37 командами різного рангу, й на кожний гол опонента відповідали п’ятьма (співвідношення забитих і пропущених м’ячів – 204 до 40 на користь українського флагмана). Найчастіше, аж сім разів, кияни зустрічалися з волинянами і саме у ворота «Волині» вони й забили найбільше м’ячів – 17. А найбільше натерпівся від абсолютного кубкового рекордсмена в одному матчі маріупольський «Іллічівець», який 15 листопада 2003 року пропустив аж вісім «сухих» м’ячів у рідних стінах. Двічі «Динамо» вигравало з рахунком 7:0 – у львівського «Сокола-Лорти» та димитровського «Вуглика», а взагалі зафіксовано 29 перемог киян із великими результатами (з перевагою в три та більше м’ячів). Аж на дві стрілецьких сотні настаралися п’ятдесят дев’ять динамівців, причому десять і більше м’ячів забили тільки п’ятеро футолістів. Однак не обійшлося й без допомоги самострілів: двома автоголами «пробилися» до динамівського реєстру харків’янин Пец і херсонець Шарабура.