17 травня 2007 року, четвер №77 (17979) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ПОДРОБИЦІ ГРОМАДА СОЦІУМ СПОРТ КУЛЬТУРА

 ГРОМАДА
17.05.2007

Вознесіння


На сороковий день після Великодня православна церква святкує Вознесіння воскреслого Господа нашого Ісуса Христа. Це свято завжди припадає на четвер, цього року це 17 травня. Напередодні зазвичай у церквах служиться «віддання» пасхи, це значить, що Великодні свята закінчуються.

Євангеліє свідчить, що на сороковий день після воскресіння Христова апостоли зібралися в одному будинку і Ісус Христос з’явився їм і розмовляв з ними, кажучи: «так написано, і так належало постраждати Христу і воскреснути з мертвих у третій день; і проповідану бути в ім’я Його покаянню і прощенню гріхів у всіх народах…» Господь призвав апостолів йти по всьому світу і проповідувати усім Євангеліє.
Починаючи з Вознесіння і до наступного Великодня християни вже зазвичай не вітають один одного словами «Христос Воскрес». У цьому також і є ще один сенс цього свята. Після Вознесіння християни перебувають в очікуванні наступного великого свята – П’ятидесятниці або Трійці, дня, коли Дух Святий зійшов на апостолів.
У Києві одним із небагатьох храмів, який Божою милістю ніколи не закривали – ні за більшовиків, ні за німців, – є церква Вознесіння Христова, що на Деміївці. Храм було споруджено 1882 року, а 1883-го – освячено. Він знаменитий і тим, що тут вінчалася Леся Українка з Климентом Квіткою, а в хорі співав Олександр Вертинський. За словами настоятеля храму о. Мефодія, його церква – «це духовна свічка, яка ніколи не згасала».

 

Володимир Цхведіані


17.05.2007   Фельдшерка Валя.


17.05.2007   І статус національного не захистив.




Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання






© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.