8 травня 2007 року, вiвторок №73 (17975) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ВЛАДА ПАМ’ЯТЬ СПОРТ ДАТА КУЛЬТУРА

 КУЛЬТУРА
08.05.2007

Київські – Римські канікули


Мармурове «Дитинство – Pueritia» відкрило свою експозицію у Київському музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

Оригінальні античні скульптури із Парми, Капуї і Риму створюють своєрідну дитячу кімнату, наповнену античними скульптурами-ляльками. Тут можна посміхнутися малому пустуну, який грається із театральною маскою. Зітхнути над гіркою долею раба-ліхтарника із терм Діоклетіана і зненацька наштовхнутися на знаменитого Нерона.
 Маленький Нерон, ще не титулований, – слухняне, допитливе, грайливе хлопченя, про характер його дитячих витівок та ігор зараз можна лише здогадуватись. Пройдуть роки і він «пограється» із Вічним Містом. Зверне усю провину на християн і заявить про себе не тільки як про артиста: «Такий жах і таке горе для людства, як він, могло народитися лише від Домація та Агрипини…»
Мої роздуми перервала генеральний директор з питань археологічної спадщини Міністерства культурної діяльності та спадщини Італії – Анна-Марія Реджані: «У сучасній Італії, як і в античні часи, діти – святе. Їхнім навчанням і вихованням займались батьки. Матері ж пестили своїх чад і стежили за гармонійним розвитком дитини. Можливо, Нерону не вистачало батьківської турботи і материнського тепла. У тому, що діти виростають такими, як цей імператор, треба звинувачувати суспільство дорослих. Воно зазіхає на дитинство і забирає у них хліб, іграшки й батьків... Однак це явище для римлян – рідкісне. Бо древні римляни приділяли особливу увагу навчанню своїх дітей. А дитинство сприймали як період інтелектуальної слабкості з відсутністю юридичної відповідальності, що лягала на плечі батьків».
Серед перших відвідувачів виставки був академік, директор Інституту археології Петро Толочко: «На жаль, ми не можемо похвалитися такою багатою скульптурною спадщиною. Адже дитинство людської цивілізації проходило там, у Середземномор’ї. Але і наші музеї не стоять порожніми. Наприкінці травня організуємо оригінальну виставку української культурної спадщини в м. Тронто (Італія). Буде представлено трипільську кераміку, античні вази і скіфське золото. Такі виставки зближують наші нації. І сприяють дорослішанню, у нормальному розумінні, людей».
Виставка давньоримської скульптури триватиме до 20 червня.

Костянтин Олександрович Коваль


08.05.2007   Встеляймо пам’ять квітами весни.


08.05.2007   Григорій Гаркуша. Пісні для батькових побратимів.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.