8 травня 2007 року, вiвторок №73 (17975) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ВЛАДА ПАМ’ЯТЬ СПОРТ ДАТА КУЛЬТУРА

 ВЛАДА
08.05.2007

Розтоптана й дещо застаріла


Так учора назвали нашу Конституцію відомі в країні юристи. Судді Конституційного Суду попереднього складу Олександрові Мироненку належить перша характеристика Основного Закону, а радникові Президента України Миколі  Полудьонному – друга. Сперечалися вони й з приводу іншого: Полудьонний вважає, що політична криза призвела до прогресивного компромісу, натомість Мироненко переконував молодшого колегу в настанні епохи баби Параски.

З точки зору судді КС з дев’ятирічним стажем О.Мироненка, до минулої п’ятниці Конституція «грубо нехтувалася однією стороною, друга максимально намагалася триматися в правовому полі». Тепер же всі погодилися «грати в футбол на конституційному полі». Мироненко не пошкодував слів для змалювання свого бачення нинішньої ситуації в Україні: театр абсурду, перерва в дії права, епоха баби Параски, період середньовіччя, антиюридизм...
Не ліпше відставний суддя висловився й про главу держави. «У цій ситуації не потрібен ні Конституційний Суд, ні Верховна Рада, ні Кабінет міністрів. Їй потрібен тільки гарант, тиран, владоможець, самодержавець», – заявив Мироненко. Він вважає, що Президентові України підказали зміст останніх указів зокрема й ті представники його команди, які «щойно купили дипломи і представляються юристами».
Юрист з Секретаріату Президента Микола Полудьонний, слухаючи це, вдавав, що не ображається на бувалого свого колегу, хоч часто багровів і заперечливо крутив головою. Полудьонний пояснив, що означає «гарант  Конституції». Це – особливий обов’язок Президента. Згідно з ним, як каже Полудьонний, глава держави може діяти «на власний розсуд щодо захисту конституційних цінностей, прав і свобод громадян, застосовуючи будь-які заходи й дії, спрямовані на відвернення цих загроз». Ющенко, за словами його радника, побачив загрозу для громадянських прав, передусім права вибору. А тому «застосовував найм’якший спосіб».
Чи став Ющенко диктатором? Дискутували юристи  й на цю тему. Спільного висновку не дійшли. Полудьонний наполягав на тому, що диктатура зароджувалася саме в парламенті й уряді. Й застеріг: «Націонал-соціалісти прийшли до влади в Німеччині теж парламентським шляхом, після цього там виборів вже не було». В Україні, переконував Полудьонний, вони все ж будуть. Ще цього року. «Але вже всі зрозуміли, що одними виборами обійтися не можна. Наступним кроком треба змінювати Конституцію. Вона трішки вже застаріла. Треба змінювати систему влади, зокрема й судової», – заявив радник глави держави. Наголосивши, що Віктор Ющенко наполягає на розробці нової редакції Основного Закону. Як і нової моделі Конституційного Суду. «У Казахстані Назарбаєв розігнав Конституційний Суд.  Не хочу сказати, але... як у нас приблизно. Тепер там Конституційна Рада», – дорікнув Полудьонному Мироненко.
Поважні юристи, до речі, зібралися аби поспілкуватися на тему «Який Конституційний Суд    потрібен Україні?» Але за політичними суперечками до цього справа не дійшла.

Олег Анатолійович Петренко


08.05.2007   За мандатами – шикуйсь!.


08.05.2007   Столиця співпрацюватиме із земляцтвами.


08.05.2007   Ліві – колонами, праві – сотнею.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.