29 березня 2007 року, четвер №53 (17955) останнiй номер RSS
Головна МІСТО СПОРТ ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА

 ЗДОРОВ’Я
29.03.2007

Хвороба «втомленої крові»


 Якщо вас мучить безсилля, часто без причини хочеться лягти у ліжко, після роботи ви почуваєтеся, мов вичавлений лимон, а на прогулянки давно нема ані сил, ані бажання, то, можливо, ви потерпаєте від анемії  – хвороби  «втомленої крові».  Вона, до речі, частіше зборює жінок, аніж чоловіків.  Крім втоми та запаморочення, симптомами  анемії можуть бути: висока частота пульсу, низький артеріальний тиск, надзвичайна блідість обличчя.
У такому разі зарадять продукти, багаті на вміст заліза. Основне джерело – це  пісне м’ясо, яке добре засвоюється. З ним корисно їсти овочі й страви з круп. Саме у такому поєднанні залізо засвоюється організмом найкраще.  З нежирним м’ясом  також корисно споживати й бобові.
Однак варто знати, що кальцій і фосфор, які у значній кількості містяться в молоці й сирі, можуть перешкоджати активному засвоєнню заліза. А щоб воно краще поглиналося із продуктів, їжу добре збагачувати вітаміном С.
 Шкідливо одразу після їди пити чай або каву. Річ у тім, що танін із цих напоїв зв’язує залізо, яке відповідно не засвоюється  організмом.
Ольга Квас


29.03.2007   Найкраща вода – тала вода.


29.03.2007   Омолодись березовим вином.


29.03.2007   Спіруліна сильніша за всі медпрепарати.


29.03.2007   Не спіть з комп’ютером.


29.03.2007   Бачать очі, що їдять.




Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання






© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.