23 лютого 2007 року, п'ятниця №33 (17935) останнiй номер RSS
Головна АКЦЕНТИ ДНЯ ХРОНІКА ДНЯ РОЗСЛІДУЄ "ВЕЧІРКА" ПРО ЦЕ ПИШУТЬ НАГОДА СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ДОБРИВЕЧІР
23.02.2007

Майстер Чен про Шаолінь


До Києва завітав наставник бойових мистецтв легендарного храму Шаолінь Юй Куа Чен.
Екскурсію містом йому провів друг та учень – київський спортсмен Андрій Старовойт. Юй Куа Чен у захваті від столиці. Він стверджує, що серед українців дуже багато справжніх “воїнів духу”. А ще наставник ушуїстів учора розповів журналістам про легендарний Шаолінь.
– Храм збудовано півтори тисячі років тому, – говорить майстер Чен. – Упродовж усієї своєї історії Шаолінь, який вважали містичним храмом, був скарбницею безлічі таємниць кун-фу. Сьогодні він – буддийський храм і коледж бойових мистецтв. На території монастиря діють певні правила для послушників: не вбивати живих істот, не брехати, не красти, не чинити перелюбу. Бачте, у нас багато спільного із вашою релігією. Ченці можуть жити у будинку, в селі або в гуртожитку. А в монастир приходити, як на роботу. Головна наша заповідь – не бути агресивним. Давні знаки шаолінських ченців – дракон та тигр. Дракон символізує водну стихію і початок Інь. Тигр – вогняну стихію і початок Янь.
Випускник Шаоліня – людина, яка віднині стежить за станом свого здоров’я, не вживає алкоголю, наркотиків та цигарок. 
Цікаво було дізнатися, що дотримання традицій не заважає керівництву Шаоліня бути доволі обізнаними у бізнесі. Так, нещодавно пройшли офіційну реєстрацію торговельні марки “Шаолінь” і “Монастир Шаолінь”, а також створено фірму, що ретельно наглядає за спробами незаконного використання цих торговельних марок. Розповідають, що ченці, які, до слова, вегетаріанці, навіть позивалися (і виграли справу) з виробниками шинки, у назві якої фігурував Шаолінь. А ще мешканці цього уславленого місця тепер знімають кіно: один з них став продюсером художнього фільму про 30 ченців Шаоліня, які боролися з піратами в XVІ столітті .
– Тисячі охочих їдуть до Шаоліня аби навчитися бойовому мистецтву, – переконує Андрій Старовойт. – Я просто придбав квиток на літак та вирушив у цю захопливу мандрівку. Своєму мудрому наставнику Ченові безмежно вдячний за науку. Навіть брати Клички не зможуть протистояти учневі храму Шаолінь. За вісім років навчання освоїв чотири базові дисципліни: бойове мистецтво (у), духовне навчання (фо), медицину (і) та цивільні дисципліни (вень), тобто каліграфію, живопис та історію.
Завжди дивуюся майстерності ушуїстів. Кожен з них має пройти “коридор смерті”. Тобто перемогти найсильніших бійців школи. За легендою, в кінці коридору є розпечена куля. Ушуїст має голими руками її відсунути. На його ж долонях залишиться відбиток або тигра, або дракона. Ченці насправді перев’язують собі  руки розпеченим ланцюгом. Справжній воїн з гідністю мусить витримати це випробування. А після нього не має залишитися на руках жодного сліду.  Найголовніше для справжнього ушуїста – це володіння внутрішніми силами.

Наталя Осадча


23.02.2007   Харчишин перетвориться.


23.02.2007   Камера Довженка, кінопроектор Шварценегера.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.