23 лютого 2007 року, п'ятниця №33 (17935) останнiй номер RSS
Головна АКЦЕНТИ ДНЯ ХРОНІКА ДНЯ РОЗСЛІДУЄ "ВЕЧІРКА" ПРО ЦЕ ПИШУТЬ НАГОДА СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 АКЦЕНТИ ДНЯ
23.02.2007

Зарплата найвища – безробітних найменше


 У КМДА відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Обговорено питання про стан виплати зарплатні та виконання Програми зайнятості населення столиці.

Начальник Управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, Державної податкової адміністрації Києва Руслан Гончаренко повідомив, зокрема, що від початку року тут порушено 49 кримінальних справ. Сума виявлених і легалізованих доходів сягає майже чотирьох мільярдів гривень. До України також повернули валютних цінностей на 21 млн. 541 тис. доларів. Викрито й 21 підпільний цех, у 19 з яких виготовляли алкоголь.
– Ми сподіваємось, що більшість повернутих коштів підуть на  добробут киян, – говорить Віталій Соя, начальник управління з питань додержання законодавства про працю Головного управління праці та зайнятості. – У Києві також йде робота щодо підвищення мінімальної заробітної платні до рівня прожиткового мінімуму. Торік розмір мінімальної платні збільшився у 1,2 разу.  З початку січня цього року працедавець  зобов’язаний платити працівникові зарплатню не  нижче, ніж  400 гривень. Та потрібно пам’ятати, що у деяких випадках нарахування зарплатні працівникам у меншому розмірі пов’язане з тим, що вони працюють або за сумісництвом, або неповний робочий день.  Зараз, у середньому, штатному працівникові за  робочу  годину нараховується  у Києві – 14,02 грн., а по країні – 8,19 грн. Тож   не дивно, що до столиці  прагнуть потрапити на заробітки  усі безробітні з регіонів.
 Разом із тим, у Віталія Сої викликає занепокоєння те, що в місті зростає заборгованість із виплати заробітної платні на підприємствах, в установах та організаціях. “На 1 лютого вона становила 9,6 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. більше, ніж минулого місяця, – наголосив він. – Тож закликаю керівників підприємств-боржників розрахуватися найближчим часом із своїми працівниками. У Києві відсутня заборгованість із зарплатні  тільки на комунальних підприємствах та установах, що входять до сфери управління КМДА. Найбільше боржників – 15 – це ті підприємства, які перебувають у сфері управління центральних органів виконавчої влади”.
На особливому контролі  столичної влади – питання працевлаштування молоді. Директор Київського міського центру зайнятості Олександр Мельник запевнив, що зайнятість молодих людей “у віці 15 – 34 роки зросла протягом звітного періоду в 1,2 разу і є найвищою в Україні”. Найбільше зайнятих молодих киян на підприємствах оптової й роздрібної торгівлі – 54,5%, в установах фінансової діяльності – 54,1%, готелях і ресторанах – 50,2%, установах державного управління – 41,6%.
Рівень зареєстрованого безробіття у Києві нині становить 0,4%, що у 7,3 разу нижче, ніж загалом по  Україні.

Наталя Осадча


23.02.2007   Поліпшать умови.


23.02.2007   Олесь Довгий:діяльність окремих чиновників КМДА та районних держадміністрацій багато в чому не влаштовує.


23.02.2007   Cлужба милосердя пропонує валянки.


23.02.2007   Понад дві тисячі киян, які надають соціальні послуги, отримають компенсації.


23.02.2007   Влада хоче знизити тарифи для незаможних киян.


23.02.2007   Шановні чоловіки!.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.