21 квiтня 2005 року, четвер №72 (17483) останнiй номер RSS
Головна ЗВІДУСІЛЬ ПОДРОБИЦІ СПОЖИВАЧ КУЛЬТУРА ДИВОСВІТ КРИМІНАЛ ДОБРИВЕЧІР

 ЗВІДУСІЛЬ
21.04.2005

Новий робітник у Господньому винограднику


Католицька церква має нового пастиря. Конклав кардиналів у Ватикані обрав новим Папою німецького кардинала Йозефа Рацинґера. На апостольський престол 78-річний Папа прийшов з іменем Бенедикт ХVI. Йозеф Рацинґер, якого вважають консерватором, був соратником понтифіка Івана Павла ІІ.

За традицією, він звернувся до вірних італійською мовою: «Дорогі брати і сестри! Після великого Папи Івана Павла ІІ кардинали обрали мене, простого та покірливого робітника у винограднику Господньому».

Напередодні конклаву коментатори називали Йозефа Рацинґера серед найімовірніших кандидатів на престол Святого Петра, однак після оголошення не могли приховати свого здивування. Кардинал-консерватор, традиціоналіст, «панцирний кардинал», як його називали оглядачі, дуже схожий на попереднього Папу і водночас дуже відмінний від нього. Так само, як Іван Павло ІІ, він готовий захищати доктрини церкви, але йому бракує харизми попереднього понтифіка. Його вважають скоріше вченим, ніж проповідником, який може стати духовним лідером.

Бенедикт ХVI поведе свою майже мільярдну паству у тяжкі для церкви часи. Кількість католиків зменшується в розвинутих країнах Європи та в Сполучених Штатах. Багато з тих, хто залишилися в церкві, вимагають змін суворої церковної моралі щодо жінок, контрацепції та розлучень.

Але Бенедикт ХVI уже дав зрозуміти, що дотримуватиметься традиційних поглядів.

Богдан Вікторрович Чухліб


21.04.2005   Вклонилися берегині.


21.04.2005   Не позбавлений волі навіть у камері смертників.


21.04.2005   Якою має бути ідеальна школа?.


21.04.2005   Півроку за старими цінами.


21.04.2005   Корпоративне управління в Україні.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.