21 квiтня 2005 року, четвер №72 (17483) останнiй номер RSS
Головна ЗВІДУСІЛЬ ПОДРОБИЦІ СПОЖИВАЧ КУЛЬТУРА ДИВОСВІТ КРИМІНАЛ ДОБРИВЕЧІР

 ЗВІДУСІЛЬ
21.04.2005

Не позбавлений волі навіть у камері смертників


Відзнака знайшла героя – так казали колись. І нині це стосується Героя України Левка Лук’яненка. З усіх Героїв він, певно, найдостойніший.

Лише днями Президент України Віктор Ющенко присвоїв це звання тому, хто за Україну (або як тоді вважали «антирадянську пропаганду і агітацію») відсидів 27 із 30 присуджених років позбавлення волі. Сімдесят три дні Левко Григорович у камері смертників чекав кулі. За одну лише провину – він любив Україну.

Однак, на відміну від багатьох, лише поодинокі патріоти говорили це на повен голос. Чи не найпереконливішим був Лук’яненко. І в камері смертників, і у Верховній Раді вже незалежної України. Хто знав Левка Григоровича, той ще за тих часів називав його героєм. Натомість жодна влада досі не наважилася це визнати офіційно. Бо до всіх попередніх влад Лук’яненко був в опозиції. І це, вочевидь, кравчуки-кучми теж вважали провиною. Адже й у незалежній Україні він відчував її залежність. Бо любив Батьківщину міцніше, ніж її поводирі. Сам же був провідником народу. Одним із тих, хто вивів Україну в сьогодення. Але й нині Лук’яненко не боїться сказати гостре критичне слово про нову владу. І скаже ще не раз. Незалежно від того, що ця влада вперше назвала Героя Героєм. Віктор Ющенко в своєму указі лише нагадав нам усім, що Левко Лук’яненко удостоївся найвищого звання «за непохитну волю, громадянську мужність і самовідданість у відстоюванні ідеалів свободи і демократії, значний особистий внесок в становлення й розвиток незалежної Української держави».

Олег Анатолійович Петренко


21.04.2005   Вклонилися берегині.


21.04.2005   Якою має бути ідеальна школа?.


21.04.2005   Півроку за старими цінами.


21.04.2005   Корпоративне управління в Україні.


21.04.2005   Новий робітник у Господньому винограднику.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.