Так на так

Столичні повпреди в звітному турі задовольнилися однією перемогою та однією нічиєю в рідних стінах і зазнали звичної наприкінці весни гостьової поразки. Це істотно позначилося на їхніх позиціях у турнірному реєстрі: вперше серед шістки найкращих українських клубів залишився один колектив з Києва.

«Динамо» – «Кривбас» – 6:0

Господарі, опинившись у складній турнірній ситуації, продемонстрували неабиякий колективізм і досягли розгромного рахунку, що став рекордним у нинішньому сезоні. Лік голам повів Чернат (на знімку): отримавши точну передачу від Дмитруліна, румун обійшов високорослого Яксманицького на протиході й технічно проштовхнув м’яча в сітку повз голкіпера. Невдовзі зручною подачею Черната з кутового скористався Гавринчич – його удар головою був бездоганним за технікою виконання. Два чергових голи знову стали «сербсько-румунськими»: спочатку Чернат «вистрілив» лівою метрів з 26-и в дальній кут, потім він же започаткував атаку, яку продовжили Гавринчич, Белькевич, знову Гавринчич і Шацьких, а Гавранчич добив у сітку м’яча, що відскочив од Горяїнова. 4:0 за півгодини насправді достатньо для будь-кого, проте не за нинішніх умов: «золотий матч» у нашому футболі запроваджують лише з наступного сезону, а в цьому, не виключено, ще доведеться й різницю м’ячів порівнювати… По перерві передачею Черната скористався й Шацьких, і нарешті відірвався в історичному стрілецькому табелі про ранги від Шевченка, наздогнавши водночас іншу легенду «Динамо» – Леоненка. А згодом розгублені гості ще й автоголом «відзначилися». Цікаво, що результативну комбінацію започаткував… арбітр: львів’янин Шандор, звісно, ненароком, головою відпасував на Шацьких, той вивів у прорив Каддурі, а вже після подачі марокканця Співак грудьми переправив м’яча в свої ворота повз очманілого від несподіванки й рідкісного голепаду Горяїнова…

«Іллічівець» – «Арсенал» – 2:1

На жаль, каноніри не стримали натиску господарів поля й програли маріупольцям другий матч у сезоні. Цього разу підопічні Краковського не мали жодного шансу для успіху. Навіть після того, як Бунєвчевич завершив результативним ударом одну з рідкісних друготаймових контратак. Більшу частину другої 45-хвилинки гості провели в меншості після вилучення Першина, та й наступ «Іллічівця», хоча й не відзначився влучністю в завершальній стадії, був особливо наполегливим і гострим. А пропустили кияни ще до перерви. В обох результативних акціях відзначився колишній кривбасівець Платонов. Спочатку він добив м’яча в сітку після того, як голкіпер арсенальців парирував удар свого ж оборонця, а потім ударом з «другого поверху» привів до логічного фіналу багатоходову комбінацію, започатковану в центрі й продовжену на правому фланзі… Каноніри зазнали четвертої поразки в останніх п’яти зустрічах і третьої поспіль, що опустило їх аж на дев’яте місце в актуальному турнірному реєстрі. І це, схоже, ще не кінець, бо наступного ігрового дня на «Арсенал» очікує матч із земляками-динамівцями…