28 травня 2004 року, п'ятниця №78 (17264) останнiй номер RSS
Головна КИЄВЕ МІЙ УКРАЇНА ПОДРОБИЦІ ПОЛІТИКА СУСПІЛЬСТВО МЕДМІСТЕЧКО ПОРАДНИК МУЗОН ГІСТЬ "ЯСК" СПОРТ

 КИЄВЕ МІЙ
28.05.2004

На терезах мінуси з плюсами


Оскільки тривалий і досить складний процес вступу нашої країни до Світової організації торгівлі добігає свого завершення, то на думку організаторів інформаційно-навчального семінару «Висвітлення у ЗМІ питань вступу України у СОТ» – Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції до СОТ (голова – народний депутат Сергій Касьянов) – виникла потреба роз’яснити широкій громадськості всі переваги і всі можливі негативні наслідки такого «прориву».

На семінарі журналісти зрозуміли, чому деякі країни – члени СОТ, – зокрема, Австралія, Аргентина, мають до України претензії і фактично гальмують процес її вступу. Річ у тім, що названі країни мають розвинутий аграрний сектор і є чи не головними виробниками продуктів тваринництва у світі. А закони України містять суттєві обмеження на ввезення цієї продукції. Така ж картина і з видами продукції харчової промисловості. Нині існує більш-менш сприятливе законодавче поле для розвитку цукрової промисловості в Україні. Воно зумовлене саме обмеженням ввезення з-за кордону цукрової тростини. Для вступу до СОТ необхідно буде зняти й ці обмеження. Так само доведеться потіснитися нашому насінню соняшнику, тютюнові, сокам, безалкогольним напоям. Цей перелік можна продовжити.

Є і зворотний бік медалі. Обмеження на українські експортні товари також буде знято – цього вимагає статут СОТ. Є ще один істотний чинник, який спонукає прискорити процес входження до СОТу, – розширення ЄС. Річ у тім, що з багатьма країнами – новими членами ЄС – Україна мала взаємовигідні торговельні угоди. Тепер вони, ясна річ, втрачають чинність. Врятувати становище може тільки вступ України до СОТ, де умови однакові і для членів ЄС, і для всіх інших.

Лідія Голубка


28.05.2004   Пиво до святкового настрою.


28.05.2004   Нова оселя для Мельпомени.


28.05.2004   Нам без вас не обійтися.


28.05.2004   Транспорт не заважатиме.


28.05.2004   До осені борги треба повернути!.


28.05.2004   Один день в армії.


28.05.2004   Почали з 1500-річчя. З історії іменин міста
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.