28 травня 2004 року, п'ятниця №78 (17264) останнiй номер RSS
Головна КИЄВЕ МІЙ УКРАЇНА ПОДРОБИЦІ ПОЛІТИКА СУСПІЛЬСТВО МЕДМІСТЕЧКО ПОРАДНИК МУЗОН ГІСТЬ "ЯСК" СПОРТ

 КИЄВЕ МІЙ
28.05.2004

До осені борги треба повернути!


У напруженій, принциповій формі пройшла позавчорашня нарада під головуванням мера Олександра Омельченка з представниками підприємств-боржників міста Києва. Аргументуючи свою жорстку позицію у ставленні до керівників, які затримують виплату заробітної плати своїм працівникам, Олександр Олександрович слушно зазначив, що «причини є і будуть, якщо їх шукати». За його словами, ніхто не давав права керівникам,  у чиїх руках трудовий процес, а то і долі працівників, не виплачувати заробітну плату.

І хоча ситуація у Києві не найгірша, адже борг київських підприємств складає всього близко 0,8% від загальноукраїнського (приміром, найгірша ситуація у Дніпропетровську – там борг складає аж 570 мільйонів гривень, в той час як у Києві менш як 18), жодних поблажок у КМДА робити не збираються. За словами голови, столична влада при вирішенні питання боргів із заробітної плати поки що намагалася не використовувати непопулярні методи тиску на керівників підприємств-боржників, прагнучи поміркованого вирішення проблеми. Зараз головам районних держадміністрацій, профспілкам та директорам поставлено завдання: протягом червня-липня здійснити конкретні заходи з ліквідації боргів, включаючи додаткові інвестиції, кредити в банках тощо. Наслідком невиконання поставленних вимог можуть стати  і кадрові покарання.

Олександр Омельченко поіменно назвав близько десятка «закоренілих» боржників. Прикметно, що борг між київськими підприємствами розподілено досить нерівномірно. Шість чи сім з них мають до половини загального боргу міста, решта ж – порівняно незначні суми.

Олександр Омельченко підкреслив, що не інакше як бездіяльною в цій ситуації можна назвати позицію профспілок, які мають напряму захищати інтереси працівників, і зокрема в таких ситуаціях. Тож поки таке безпорадне, а то й байдуже ставлення з боку громадських організацій до цих питань зберігатиметься й надалі, мабуть, без жорсткого, цілком виправданого втручання влади не обійтися.

Олексій Павлович Руденко


28.05.2004   Пиво до святкового настрою.


28.05.2004   Нова оселя для Мельпомени.


28.05.2004   Нам без вас не обійтися.


28.05.2004   Транспорт не заважатиме.


28.05.2004   Один день в армії.


28.05.2004   Почали з 1500-річчя. З історії іменин міста


28.05.2004   На терезах мінуси з плюсами.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.