Суперзаспів суперконкуренції

До чорноморської столиці конкуренти приїхали не в однозначному настрої. «Динамо» не приховувало, що грає за престиж, оскільки за планом мало вийти на пік функціональної готовності лише ближче до осені. А «Шахтар», оновивши склад ледь не на половину, навпаки, прагнув свого самоствердження. Саме ці обставини й зумовили характер прем’єрного протистояння: майже до самісінької перерви ігровою  перевагою володів чемпіон, який і виграв перший тайм безапеляційно. Та й гол «малюка» Гусєва, проведений  віртуозним ударом з «другого поверху», виявився і красивим, і логічним. Натомість кубковий тріумфатор, здебільшого, приглядався до себе та своїх ланок. І ледь не всі новачки попервах розчарували. Лаштувка  запізнився з виходом на подачу Белькевича з флангу, і став «співавтором» пропущеного голу. Як і центральний оборонець Баркауан, який часто «губив» позицію та надмірно хвилювався. Малопомітним у груповому маневрі був і Матузалем. Але після перепочинку перебіг подій змінився докорінно. З кожною хвилиною  сили «блакитно-білих» танули, немов весняний сніг на Совіньйоні, а гірники посилювали натиск на їхні ворота. Зрештою, доля винагородила Левандовського за виняткову активність голом-красенем, проведеним після подачі Стойканом кутового. І все-таки столичні футболісти вистояли, а в серії  післяматчевих пенальті саме їм усміхнулася фортуна. Причому, вирішального «пострілу» з одинадцятиметрової позначки завдав голкіпер Шовковський, який до того парирував пенальті у виконанні Воробея, Тимощука та Баркауана. Саме Шовковський, за оцінками фахівців і симпатиків, був найкращим гравцем суперкубкової прем’єри. Серед гірників особливої похвали заслужив поляк Левандовський. А за п’ять днів у стартовому матчі регулярного сезону «Шахтар» обіграв «Динамо» в Києві – 2:0…
«ДИНАМО» – «Шахтар» – 1:1 (Гусєв, 23 – Левандовський,75), серія пенальті – 6:5 (Шацьких, Белькевич, Гусєв, Каддурі, Дмитрулін, Шовковський – Левандовський, Стойкан, Рац, Матузалем, Батиста). Шовковський, Дмитрулін, Гавранчич, Федоров, Каддурі, Гусєв, Бідненко, Чернат (Ринкон,72), Гусин (Хацкевич,74), Белькевич, Шацьких.  Тренер Михайличенко – Лаштувка, Стойкан, Баркауан, Левандовський, Рац, Срна (Батиста, 66), Тимощук, Матузалем, Флоря (Бахарєв, 57), Воробей, Агахова (Марика,46). Тренер Луческу. Післяматчеві пенальті не реалізували: Ринкон, Хацкевич, Бідненко, Гавранчич – Воробей, Тимощук, Марика, Бахарєв, Баркауан. Арбітри: Годулян – Кислюк, Зв’ягинцев (Одеса).