26 квiтня 2007 року, четвер №70 (17972) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ЗОНА КУЛЬТУРА КРИМІНАЛ СПОРТ КИЯНАМ ПРО КИЯН

 МІСТО
26.04.2007

Найстарішій поліклініці Києва виповнюється 100 років


 Ошатний будинок, що на Ярославім валу, 4, якраз навпроти Золотих воріт, знає не одне покоління киян. І згадують його завжди з любов’ю та вдячністю, адже тут повертають людям найдорожче – здоров’я. Через процедурні кабінети цієї поліклініки за сто років її існування пройшли сотні тисяч  пацієнтів. Нині  кожні 30 днів оздоровлюються  120 киян.

Свій відлік цей будинок починає у  минулому столітті. Започаткований він був як інститут фізичних методів лікування і біля його витоків стояв доктор медицини Йозеф-Богдан Матвійович Гарлінський. «Прибутковий будинок зведений у 1907 році за проектом та під керівництвом архітектора Й.Зегцера в стилі раціонального модерну. Власник його Й. Гарлінський на першому поверсі влаштував водолікарню з пансіонатом (інститут фізичних методів лікування доктора Гарлінського), а на 2-5 поверхах – прибуткові квартири з усіма зручностями для тих, хто проходив курс лікування»,  – написано на пожовклих від часу архівних папірцях. Добру пам’ять по собі залишив у цих стінах і видатний діяч вітчизняної медицини, засновник фізіотерапевтичної служби України та кафедри фізіотерапії Київського інституту вдосконалення лікарів, професор Олексій Киричинський, про що свідчить меморіальна дошка при вході. Він тут працював з 1944 по 1974 роки.
Під час  Другої світової війни   у цьому приміщенні  розгорнули військовий шпиталь.

Курорт у центрі Києва
– По суті, це найстаріша лікарня такого типу, – каже головний лікар поліклініки Анатолій Голуб.– Аналогів їй немає навіть на теренах колишнього СРСР. Унікальна вона ще й тим, що є бюджетною, тобто,  усі  лікуються безплатно. Останні 15-20 років  поліклініка працює за  санаторним типом, себто, курс лікування триває, як на курорті, санаторії чи пансіонаті – 30 днів. Це дуже зручно для тих, хто немає можливості і, найголовніше – коштів, щоб поїхати на оздоровлення за місто. У поліклініці за місцем проживання наші пацієнти оформляють санаторно-курортну картку, сідають у метро – і вже за півгодини на курорті. Єдине, чого у нас немає, –  їдальні і спальних кімнат.
Дарма, що за вікном не чути  шуму морських хвиль, шепоту карпатських смерек, зате у вікна заглядають каштани,  сиві мури Золотих воріт. Аура далекої минувшини – неперевершений бальзам, для душі і для тіла.

Недуги лікують перлинами
Ольга Василівна Соколовська, лікар-фізіотерапевт, має справу із різними пацієнтами: літніми, які недавно вийшли на пенсію, і тими,  яким ще до неї далеко. Недуга не питає, кому скільки років. Здоров’я – це ще не все, але без здоров’я – нікуди. Цю філософську істину усвідомила Тетяна Олександрівна, якій не дає спокою остеохондроз. Хвороба так прогресувала, що  ночами почало віднімати руки й ноги.
– Після довгого стаціонарного курсу лікування мені порадили пройти санаторно-курортний курс у цій поліклініці, – розповідає вона. – І я, наче на світ народилася, – не стримує сліз.
Зараз у жінки нове загострення хвороби, вона приймає лікувальні ванни і відвідує кабінет електролікування. Це значно краще, ніж ковтати день і ніч піґулки, до того ж вони такі дорогі.
Інша пацієнтка, 32-річна Марина,  вже три тижні  купається у «перлинових» ваннах із шалфеєм, з лавандою, що усуває депресивний стан, урівноважує емоції, укріплює нервову систему,  допомагає подолати безсоння.
– Результат  такого курорту вже відчула, – не приховує радості. – Схудла на 2,5 кілограма, що також успіх для мене.  Я тут не вперше і мої мама,  бабуся колись набиралися здоров’я у цій поліклініці.
 Кореспондент «Вечірки»  поцікавилася, що  таке «перлинові ванни», невже пацієнти купаються у справжніх перлинах? Насправді, як таких перлин немає у ванній, їх нагадують водяні бульбашки, які утворюються при застосуванні стислого повітря. Вони ніжно лоскочуть тіло,  наче заколисують.

Рейдерську атаку зупинили ветерани
Привабливі будинки  у центрі міста муляють очі і не дають спокою  багатьом ні вдень, ні вночі. Впала в око поліклініка і декому з  районних керівників, які 27 грудня о 22-й годині навідалися сюди, щоб  начебто «перевірити, чи готове приміщення до різдвяних канікул».
«Коли чергова відмовилася відчинити  двері двом  посадовцям, ті зламали одну половину дверей, – розповів  пан Голуб. – Але не встигли  захопити приміщення, хоча напоготові були  аварійні служби водоканалу, Київенерго. Міліція ж приїхала лише через годину, коли я вже підоспів на таксі. З усіх кінців міста летіли  вночі до Золотих воріт наші співробітники. Врятувала нас начальник Головного управління охорони здоров’я  КМДА Людмила Качурова, яка  опинилася  тут дуже вчасно. Сценарій захоплення, очевидно,  писали давно, а поспішили  втілити його  наприкінці грудня, тому що з 1 січня наша поліклініка  мала фінансуватися виключно із міського бюджету». Поліклініка біля Золотих воріт насправді ласий шматок  –  центр міста, висота приміщення від підлоги до стелі –
5 метрів. Хочеться сподіватися, що для нинішніх і прийдешніх поколінь вона так і залишиться колисанкою, яка випестувала і врятувала не одне життя.

Валентина Январівна Брязгунова


26.04.2007   Києву – гроші, інвесторам – прозорий бізнес.


26.04.2007   -НОВИНИ-.


26.04.2007   Екологія і місто – баланс під контролем.


26.04.2007   Метро накриють автостоянками і торгівлею.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.