13 квiтня 2007 року, п'ятниця №63 (17965) останнiй номер RSS
Головна СПОРТ КУЛЬТУРА МІСТО ЗДОРОВ’Я

 МІСТО
13.04.2007

Темні справи киян


У Києві уже приблизно років 5 активно розвивається екстремальний вид відпочинку – гра під назвою «Квест».

Корінням своїм вона завдячує радянській «Зірниці», в якій юні піонери виконували різні завдання, шукали  у лісах заховані скарби та пригоди. У форматі великого міста ця гра набула різних варіантів: таких, як Футквести, тобто піші пошуки скарбів; Велоквести – на велосипедах, та Автоквести – відповідно, на автомобілях. 
Одним із перших у Києві розпочав роботу проект з однойменною до гри назвою Автоквест – інтелектуальні гонки для тих, хто не забув дитинство і не проти позмагатися в ерудованості, спритності та знанні вулиць рідного міста.
Колись ці ігри починалися з групки друзів, яким було нудно на вихідних. Нині – це ціла індустрія розваг, яка проводить чемпіонати, сезонні ігри, може організувати корпоративну гру для цілої організації.
Усе це, звичайно, за гроші. Стартовий внесок у різних клубах шукачів пригод становить від 50 гривень з команди до 50 гривень з учасника,  залежно від обраної організації.
Щоб стати учасником, потрібно мати автомобіль та команду з 4-5 друзів.
З найвідоміших клубів можна назвати такі: Автоквест, «Нічний Дозор», Ажіотаж, Мегаквест, NGP та Сітіквест. Кожен із проектів має свій інтернет-сайт, свій розклад ігор, а правила майже у всіх ті самі: команда, яка хоче грати, має для початку вигадати собі назву, заявитися на сайті на конкретну гру. Потім, в зазначений час, зареєструватися на місці старту, заповнивши анкети.
Якщо вас не лякають бруд, фізичні навантаження та неймовірний страх – то вам краще звернутися до Автоквесту, «Нічного Дозору», Ажіотажу чи NGP. Якщо ж ви не хочете заради гри відмовлятися від пристойного зовнішнього вигляду і у вас абсолютно відсутнє бажання зіткнутися на «Недобуді» з бомжами чи ватагою собак, то краще обрати Light Cityquest від Сітіквесту.
Автоквести бувають двох видів – лінійні та нелінійні. Перший вид – найбільш розповсюджений, де команди по черзі виконують по одному завданню, в другому випадку вони отримують усі завдання одразу і можуть виконувати їх у будь-якій послідовності, в такій грі час, звичайно, буде чітко окреслений (від трьох до дев’яти годин).
У завданні зашифроване місце, куди потрібно дістатися, щоб отримати код. Часто-густо треба лише знайти місце, де намальований код. Але іноді завдання вимагає від учасника демонструвати акторські здібності, бігати наввипередки, перевдягатися у клоунський костюм, перепливати річку, або, скажімо, ловити рибу.
Квести весь час вигадують щось нове, щоб привернути або переманити клієнтів. Адже до когось приїжджають 30-50 команд, а до когось тільки 3. Утім, кожен з організаторів запевняє, що не боїться конкуренції і, головне, зробити якісну і цікаву гру.

 

Інесса ЦУКРОВА


13.04.2007   Вдовольнити Орга.


13.04.2007   Їздять в метро не звірі.


13.04.2007   Сфера, де ми випереджаємо всю Європу.


13.04.2007   Діти врятували каштани.


13.04.2007   Вхід на станцію «Вокзальна» обмежать.


13.04.2007   Міська влада створить проектний інститут.


13.04.2007   Столичні вулиці ремонтуватимуть.


13.04.2007   Естакаду на Шулявці розширять.


13.04.2007   Київ за газ розрахувався.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.