28 березня 2007 року, середа №52 (17954) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ЗДОРОВ’Я СПОРТ ДИЗАЙН ЗІРКИ

 МІСТО
28.03.2007

«Український Лувр» може загубити Лавру


Будівництво на Лисій Горі призупинено через протести екологів.

Екологи переконали комісії при Київраді ініціювати призупинення будівництва на Лисій Горі в Києві. Це місце відоме, окрім легендарних «відьомських шабашів», ще й унікальною флорою. На невеличкій ділянці розміщено реліктові рослини, як зони грабових лісів, так і північного степу, занесені до Червоної Книги, а в чагарниках гніздяться рідкісні птахи.
Не в захваті екологи і від будівництва «Мистецького арсеналу» на Печерську. Цей проект його автори на початку називають «українським Лувром». Але археологи застерігають – від побудови нових підземних магазинів, ресторанів та стоянок постраждають фундаменти Воскресенського монастиря і найстаріше в Європі земляне укріплення «Київська фортеця».
Будівництво, на думку екологів, може спровокувати масштабні зсувні процеси, бо його оточують зсувонебезпечні ділянки. З побудовою нових споруд тиск на ґрунт виросте, водночас спорудження «Арсеналу» порушить гідрогеологічний режим території і ґрунтові води почнуть накопичуватись, різко підвищуючи загрозу зсувів. Екологи застерігають, що схили, де розташована Києво-Печерська лавра можуть просто попливти у Дніпро.
Остаточне рішення щодо продовження будівництва прийматиме Київрада. 2005 року вона вже ухвалювала рішення про виділення земель під цей проект. Утім, у новому скликанні Київради більшість становлять депутати, прихильні до уряду Віктора Януковича, а той виступає проти витрачання великих бюджетних коштів на мистецький проект. Вартість побудови проекту «Мистецький арсенал» становить близько 1,3 млрд. гривень.

Володимир Цхведіані


28.03.2007   Нові базари від мера.


28.03.2007   Кияни скуштують царську паску.


28.03.2007   Курочкін передчував смерть.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.