7 березня 2007 року, середа №41 (17943) останнiй номер RSS
Головна ДЛЯ КИЯН СВЯТО СПОРТ КУЛЬТУРА ЗІРКИ

 СВЯТО
07.03.2007

Весна прилетіла в суботу


До Києва повернулися шпаки

У воронячий гомін раптом вплівся призабутий за рік знайомий пташиний посвист. У ньому можна було впізнати і стрекіт сороки, і рулади соловейка, і елементи півнячого співу, і навіть скреготіння незмащеного колеса… Так, це співав шпак.
Довго шукав поглядом вісника тепла, та не вдалося одразу його виявити. Натомість мимоволі фіксував інших птахів і дивувався їхньому різноманіттю – і це у центрі мегаполіса. От зграйка синичок, аж три види – велика, московка і лазорівка. Звичні голуби шукають на проталинах чим поживитися. До них приєдналася парочка дроздів. Всюдисущі горобці затіяли сварку навколо хлібної скоринки. Зверху на них спікірувала галка і перервала горобину бійку, забравши поживу. Відлетіла трохи вбік і давай клювати. Та недовго тривала її трапеза: одразу чотири ворони, дві чорні і дві сірі, накинулись на галку. Перемогла найнахабніша сіра, вихопила ту скоринку і полетіла з нею на гілку. А на сусідньому дереві сорока намагається відламати дзьобом суху гілочку. Відламала і понесла. Простежив, куди білобока полетіла. До свого гнізда, де почала прилаштовувати будівельний матеріал, ремонтувати домівку. Теж весну відчула, готується до відкладання яєць.
А де ж той шпак? Згадав, що торік його гніздо було в дуплі верби. І насправді – там він, влаштувався на верхівці і співає-висвистує, сигналізує, що місце зайнято. Шпаки завжди повертаються на свої гніздів’я. Саме вони першими сповіщають про прихід весни.

Кирило Прокопович Касаткін


07.03.2007   Дорогі киянки!.


07.03.2007   Ірина Білик чекає запрошення на ковток мартіні.


07.03.2007   Чоловічий вибір.


07.03.2007   Жнива для квіткового бізнесу.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.