6 березня 2007 року, вiвторок №40 (17942) останнiй номер RSS
Головна МІСТО КРИМІНАЛ СПОРТ КУЛЬТУРА ЗІРКИ

 КРИМІНАЛ
06.03.2007

Життя на вулкані


Будинки можуть обрушитися на голови киян

Жителі будинку N 10 на вулиці Неходи  (Солом’янка) не сьогодні-завтра опиняться без даху над головою. Квартири 4 і 21 попливли разом із стінами і загрожують потягнути за собою всю «хрущовку», яка стоїть над Батиєвою горою. «Внутрішня стіна, яка ще трималася, просіла. Учора приїжджала аварійка. Живемо, як на вулкані», – розповідає жителька помешкання N 21 Фросина Степанівна Рибак. У квартирі N 4, де мешкає Олена Олексіївна Чемерис, становище теж загрозливе. Тут під будинком прорвало гарячу воду. Приміщення нагадує парилку. Під обома квартирами утворилися порожнини, які збільшуються, загрожуючи обвалом усієї споруди.
У мікрорайоні, який охоплює вулиці Волгоградську, Івана Неходи, Кудряшова, Краснодонську, Петра Красикова, вважають, що причиною ситуації стали порушення у забудові схилу Батиєвої гори. Розривові підземних комунікацій і обвалові приміщень передували вирубка зелених насаджень на схилі і риття котловану під котедж.
Начальник комунального підприємства «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» Олег Рубльов у листі до прокуратури уже зазначав, що місцевість ця проблемна для забудови. У 1905, 1960, 1970, 1987-88 роках тут зафіксовано зсуви грунту, які спричиняли руйнації будівель.
Пан Рубльов робив свої висновки у зв'язку із початком будівельних робіт на розі вулиць Красикова і Краснодонської, які здійснює компанія «Ролан». Вирублено дерева – до речі, 76 замість дозволених 26, споруджено паркан. Компанія розпочала будівництво на підставі рішення Київради N 706/21-16 від 18 листопада 2004 року, чинність якого продовжено 2007 року. Але існує розпорядження Київського міського голови, згідно з яким забудовник узгоджує свої плани з місцевою громадою. Компанія «Ролан» цього не зробила.  Як пояснили нам її представники, поки що триває дослідження звільненої від дерев ділянки щодо принципової можливості її забудови – триповерховими котеджами чи хмарочосами.  
Важко сказати, що більше – ситуація з будинком на вулиці Неходи чи вирубка дерев на вулиці Красикова, яка загрожує обвалом будинкові 7-б на вулиці Кудряшова, – спонукало ініціативну групу жителів провести громадські слухання, на яких ухвалено звернутися до Солом'янської райради з вимогою розглянути на сесії питання про припинення будівництва, яке становить небезпеку для будівель мікрорайону. 

Микола Євгенович Цивірко


06.03.2007   Невідомі намагалися підірвати державну автостоянку.


06.03.2007   Автозаправка ледь не вибухнула внаслідок пожежі.


06.03.2007   Смерть від «розочки».


06.03.2007   Наїзд на світлофор.


06.03.2007   Заради дози «зазирав» у чужі квартири.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.