6 березня 2007 року, вiвторок №40 (17942) останнiй номер RSS
Головна МІСТО КРИМІНАЛ СПОРТ КУЛЬТУРА ЗІРКИ

 МІСТО
06.03.2007

Як мер до школи ходив


Ми звикли до того, що усе сучасне, найкраще, зосереджується у елітних районах столиці. Зокрема, й школи. А ось спеціалізована школа N177 з поглибленим вивченням біотехнологій, яку вчора відвідав голова КМДА Леонід Черновецький  випадає із такого стереотипу. Школа розташована на Солом’янці, на вулиці Ризькій. Це не просто звичайна десятирічка, а школа майбутнього, храм науки. Аналогів такому навчальному закладу немає навіть у Європі.
Дивовижно затишно і світло в такому храмі. Діти залюбки біжать на уроки біології, хімії, інформатики, права, іноземних мов, фізкультури, християнської етики. Тут незвичні класи: хореографія, артистична, створено сучасні лабораторії для проведення практичних і дослідницьких робіт. За підтримки міської влади реалізовано перший і поки що єдиний в Україні експериментальний освітній проект «Інтел». Таким чином кожен батько, мати мають можливість за допомогою домашнього комп’ютера контролювати успіхи і промахи свого школяра.
– Наша школа відкрилася 1 вересня минулого року, – каже директорка цього навчального закладу Ірина Сташевська. – Її будівництво та оснащення здійснювалося за рахунок міського бюджету. Загальна вартість цього об’єкта – 70 мільйонів гривень.
Леонід Черновецький із задоволенням спілкувався з першокласниками на уроці права. Малеча розповіла мерові усе, що знає про свої права, які записані в Конституції України. Він уважно слухав другокласників, котрі охоче вивчають разом з отцем Василем християнську етику. І навіть подискутував із десятикласницею Мариною Гетьман на уроці біотехнології. Марина – відмінниця, призерка міської олімпіади із біології, мріє стати лікарем. У школи тісні зв’язки із КПІ: багато випускників стають студентами цього ВНЗ, будучи ще одинадцятикласниками. Власне, від таких розумників і розумниць не відмовиться жоден інший університет чи інститут. Учні мають ґрунтовні базові знання. У школі існує наукове товариство «Біолік». Відтепер його почесним членом буде Леонід Черновецький. Мер приміряв мантію, яку носять юні науковці. Леоніда Михайловича гостинно запрошували скуштувати шкільного супу і картопляного пюре з відбивною та вінегретом. Відмовився, посилаючись на те, що нині на дієті.
Така школа-лялечка зачарує будь-кого. На жаль, подібних (державних!) навчальних закладів негусто у столиці. У 2005 – 2006 роках у Києві не було відкрито жодної нової школи. Цього навчального року новосілля справили вже у чотирьох. До кінця року таке свято завітає ще у дві – у Дарницькому та Солом’янському районах. На їхнє будівництво виділено по 41 мільйону гривень. 65 мільйонів гривень направлено на будівництво педагогічного коледжу, 97 мільйонів – на реконструкцію шкіл міста. А загалом на поліпшення умов навчання юних киян цьогоріч виділяється 160 мільйонів гривень.

Валентина Январівна Брязгунова


06.03.2007   Спецавто від Нестора Шуфрича.


06.03.2007   Клуб «Арсенал» буде банкрутом.


06.03.2007   Рекордний лот.


06.03.2007   Київський мільярд.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.