20 лютого 2007 року, вiвторок №30 (17932) останнiй номер RSS
Головна АКЦЕНТИ ДНЯ ПОДРОБИЦІ ВЛАДА І ГРОМАДА СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 АКЦЕНТИ ДНЯ
20.02.2007

Обіцянки чи гарантії?


Акт вандалізму на початку січня – знесення стародавніх будівель по вулиці Рибальській, 24/16, і продаж земельних ділянок Київрадою по вулиці Січневого повстання, 1 і  38-40, не без підстав бачаться декому ланками одного ланцюга і по-справжньому хвилюють киян.
Це засвідчила досить швидка реакція компаній “Регіон Інвест” і “Хрещатик Інвестбуд”, яку ми подаємо з посиланням на “Українські новини” і мета якої – заспокоїти громадськість столиці. Керівники цих фірм – відповідно Сергій Павленко та Ірина Пашковська – одностайні у тому, що підпорядковані їм організації аж ніяк не зазіхають на цілісність стародавньої забудови на відведених ділянках. “Ми взяли на себе фінансові зобов’язання зі збереження й реставрації Миколаївських воріт із прилеглими спорудами по вулиці Січневого повстання, 1, – зазначає, наприклад, Ірина Пашковська, – і плануємо відкрити територію для вільного доступу жителів і гостей столиці. Що ж до будинку комендатури, то його буде перетворено у громадсько-адміністративну споруду”. Компанія “Хрещатик Інвестбуд” звернулася до Міністерства культури і мистецтв України, а також до всіх фракцій Київради з листом, де гарантує збереження пам’яток.
Складніше з ділянкою по вулиці Січневого повстання, 38-40. Директор “Регіон Інвеста” Сергій Павленко запевняє, що на орендованій компанією з 2005 року землі споруд, які мають історичну цінність, немає, за винятком земельних укріплень по контуру ділянки з бастіонами цитаделі Києво-Печерської лаври. Цей контур, за словами пана Павленка, щільно забудовано приватним сектором і розгледіти його можна лише з… космосу! Разом з тим, додає директор компанії, укріплення є пам’ятками. Рішення про викуп землі “Регіон Інвест” ухвалив у зв’язку з рекомендаціями Фонду державного майна.
За попередніми підрахунками, на реставрацію пам’яток знадобиться 2,5-3 роки з урахуванням розробки проектів, їхньої експертизи і громадських слухань. Ірина Пашковська і Сергій Павленко поки що не назвали суми своїх імовірних інвестицій у цю справу.
Зате вони висловились за розвиток інфраструктури, пов’язаної з туристичними маршрутами на Печерську, – будівництво готелів, ресторанів, паркінгів.
У Київраді позиція обох компаній знаходить позитивний відгук. Скажімо, депутат від фракції “Громадський актив Києва”, член комісії з містобудування й архітектури Валерій Кодецький вважає, що практика викупу землі під історико-культурними спорудами приватними інвесторами слушна. Адже держава не має коштів на реставрацію й упорядкування цих пам’яток. Разом з тим у неї достатньо важелів, аби тримати все під контролем.
А от у директора музею “Київська фортеця” В’ячеслава Кулініча є вагомі підстави палкі обіцянки і гарантії директорів компаній взяти під сумнів. Річ у тім, що й компанії, які викупили належні колись Міністерству оборони ділянки по вулиці Рибальській, 24/16, з розташованими на них пам’ятками, не скупилися на обіцянки та запевняння. Що не завадило їм знести “5-й телеграфний парк” та інші споруди Київської фортеці.
Але, повторюємо, оперативне оприлюднення намірів “Регіон Інвесту” і “Хрещатик Інвестбуду” – факт, безумовно, позитивний. Свавільній забудові і ґендлюванню столичною землею – зокрема її історичними ділянками – приходить край.

Микола Євгенович Цивірко


20.02.2007   На благоустрій Хрещатик зароблятиме сам.


20.02.2007   Постраждалі від афери “Еліта-Центру” отримають квартири.


20.02.2007   Київська влада збільшить кількість підліткових клубів.


20.02.2007   Карантин лише для школярів.


20.02.2007   Згадали традиції та молодість.


20.02.2007   Міжнародна конференція під патронатом міського голови.


20.02.2007   Платіжні картки набувають популярності.


20.02.2007   Тарифи в столиці найнижчі в країні.


20.02.2007   Субсидії та пільги сплатять вчасно.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.