10 лютого 2007 року, субота №24 (17926) останнiй номер RSS
Головна АКЦЕНТИ ДНЯ ПОДРОБИЦІ ПОЛІТИКА ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ ТАК І ЖИВЕМО СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПОДРОБИЦІ
10.02.2007

Кіоскерів “Союздруку” перевіряють на витримку


“Депутата Верховної Ради України не влаштовує, що в кіосках “Союздруку” продають пресу”, – тема прес-конференції, скликаної вчора в “Інтерфаксі” з приводу чергової хвилі перевірок, що котиться прилавками цього акціонерного товариства.
Свого часу ВАТ “Агентство Союздрук” активно співпрацювало з ТОВ “КАС”, яке  реалізовувало через газетні кіоски тютюнову продукцію. У березні 2004 року товариство з обмеженою відповідальністю “КАС” очолив Сергій Поліщук. Підприємець так наполегливо домагався збільшення асортименту сигарет, що союздруківським кіоскерам газет ніде було покласти...

– Така ситуація аж ніяк не влаштовувала трудовий колектив нашого підприємства, – розповів журналістам голова комітету профспілки  ВАТ “Агентство Союздрук” Михайло Биченок. – Головна діяльність товариства – торгівля друкованою продукцією. Тютюнові вироби – супутній товар. Тому акціонери намірам пана Поліщука влаштували активну протидію. Наприкінці 2005 року вирішили не подовжувати термін дії угоди з ТОВ “КАС” на постачання тютюну. Гадали, нарешті боротьбу припинено, колектив запрацює в звичному режимі.
Аж раптом Сергій Володимирович подався в політику, і одразу ж потрапив у депутатське крісло. А відтак його численні депутатські запити полетіли в кабінети МОЗ, прокуратури, МВС, податкової інспекції, КМДА, Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку… Як і належить парламентареві, не про власний бізнес турбується, а про суспільне. Конкретно – про мораль. Оскільки має надійні дані, що союздруківці розповсюджують… порнографічні видання.
– Перше, що запитують контролери, як співпрацюємо з ТОВ “КАС” і чому саме з цією фірмою відмовляємося вести спільний бізнесовий проект, – наголосив пан Биченок.
Зазвичай, у кіосках працюють літні люди. Від постійних перевірок їм стає зле. Працівники щодня занепокоєно чекають нових і нових візитерів. Аби їх захистити від такого тиску, керівництво “Союздруку” листовно зверталося до Юлії Тимошенко, за списком якої пройшов до ВР Сергій Поліщук, до Олександра Мороза, до парламентського комітету з депутатської етики. Відповідей так і не дочекались.
Тим часом громадська організація “Країна для всіх” здійснила правовий аналіз запитів нардепа Сергія Поліщука.
– Згідно зі статтею 86 Конституції України народний депутат із запитом до державних органів влади має право звернутися на сесії Верховної Ради. На парламентському ж сайті, де зареєстровано запити Поліщука, ми не знайшли підтвердження того факту, що їх було оголошено саме на сесії. А отже, запити направлено незаконно, депутатські дії суперечать Основному закону, – підсумовує лідер громадської організації Володимир Грищенко. – В цьому разі депутату мали б вказати на допущені помилки і відмовитись од проведення перевірок. На жаль, цього не зроблено. Слід взяти до уваги, що перевірки певною мірою негативно позначаються на роботі “Союздруку”. А тому в діях народного обранця ми вбачаємо ознаки того, що мовою карного кодексу називають протидією законній господарській діяльності. На жаль, Сергія Поліщука прикриває надійний щит депутатської недоторканності.
І все ж із позовом до Шевченківського районного суду союздруківці звернулися. Вони хочуть, аби їх залишили у спокої, припинили безглузді  пошуки “порно”. Зрозуміло, сподіваються й на спростування недостовірної інформації, поширеної паном Поліщуком.

Олег Васильович Маховський


10.02.2007   Преса першою потрапить до ЄС.


10.02.2007   Ми розпитували киян, як ставляться вони до еротичних видань.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.