6 лютого 2007 року, вiвторок №20 (17922) останнiй номер RSS
Головна АКЦЕНТИ ДНЯ ПОДРОБИЦІ ТАК І ЖИВЕМО КУЛЬТУРА КИЯНАМ ПРО КИЯН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 АКЦЕНТИ ДНЯ
06.02.2007

Системні помилки


Ще дві ініціативні групи з проведення місцевого референдуму в Києві порушили вимоги Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми”.

На виконання доручень Київського міського голови Леоніда Черновецького Управління правового забезпечення секретаріату Київської міської ради здійснило перевірку на відповідність вимогам Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми” документів, поданих двома ініціативними групами. Про це 5 лютого повідомив засобам масової інформації в.о. заступника голови КМДА Володимир Головач.
На виконання доручення від 26.01.07 №2715 було здійснено перевірку поданих ініціативною групою документів проведених  зборів громадян України – мешканців міста Києва, що відбулися 21.01.07 р., з приводу проведення місцевого референдуму.
На перевірку до управління були подані наступні документи: список учасників зборів громадян України, ксерокопія реєстраційного списку зборів громадян України, протокол зборів громадян щодо проведення київського міського референдуму, рішення зборів, список членів ініціативної групи зі збору підписів, зобов’язання членів ініціативної групи про додержання ними законодавства України про референдум. 
Перевіркою відповідності поданих Київському міському голові документів вимогам Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми” встановлено, що вони не відповідають вимогам Закону з таких підстав: згідно частини четвертої статті 16 цього Закону перед початком зборів проводиться реєстрація учасників зборів, складається їхній список із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, місця проживання. Однак перевіривши відповідність реєстраційного списку учасників зборів, встановлено невідповідність реєстру та списку стосовно даних щодо місця проживання деяких учасників зборів (13 осіб), помилки в персональних даних (10 осіб).   
Враховуючи виявлені розбіжності (загалом 23), кількість учасників зборів, проведених 21.01.07 р., дані про яких відповідають вимогам статті 16 Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми”, становить 198 осіб, що не відповідає вимозі частини другої статті 16 цього Закону.
Перевіркою також встановлено, що з 216 членів ініціативної групи 42 особи не підписали зобов’язання про додержання ними законодавства України про референдум, а 36 членів ініціативної групи відповідно до списку не були зареєстровані як учасники зборів. Більш того, як вбачається з реєстру, навпроти прізвищ цих осіб зазначено, що останні не з’явилися на збори.
Таким чином, подані Київському міському голові документи щодо реєстрації ініціативної групи з проведення місцевого референдуму, обраної на зборах громадян України, що відбулися 21.01.07 р. у місті Києві, не відповідають вимогам Закону.
На виконання доручення Київського міського голови від 26.01.07 №2772 була здійснена перевірка документів ще однієї ініціативної групи, утвореної на інших зборах громадян, проведених також 21.01.07. На перевірку до управління було подано наступні документи: список учасників зборів, протокол зборів громадян України, точне формулювання питань, що пропонується винести на місцевий референдум, список членів ініціативної групи зі збору підписів, зобов’язання членів ініціативної групи про додержання ними законодавства України про референдум.
Перевіркою відповідності поданих Київському міському голові документів вимогам Закону України “Про всеукраїнський та місцевий референдуми” встановлено, що вони не відповідають вимогам Закону з таких підстав: невідповідність даних щодо місця проживання (17 осіб), помилки в персональних даних (11 осіб).
Враховуючи виявлені розбіжності в даних учасників зборів, а також те, що відповідно до списку учасників зборів громадян України, які взяли участь у зборах 21.01.07, їхня кількість становить 213 осіб, викладене не відповідає протоколу зборів громадян від 21.01.07 щодо кількості учасників зборів. Крім того, заслуговує на увагу та обставина, що деякі зобов’язання членів ініціативної групи викладені з умовами, що не передбачається чинним законодавством. У більшості написаних зобов’язань існують розбіжності між паспортними даними, які викладені у списку членів ініціативної групи.
Таким чином, подані Київському міському голові документи щодо реєстрації іншої ініціативної групи з проведення місцевого референдуму, обраної на зборах громадян України, що відбулися 21.01.07 у місті Києві, також не відповідають вимогам Закону.
Відповідаючи на запитання журналістів, В.Головач висловив жаль з приводу того, що в обох випадках ініціатори місцевого референдуму не дотримуються вимог Закону. “Прослідковується прикра тенденція, оскільки  знову повторилися помилки, виявлені при перевірці документів першої ініціативної групи.
Ці помилки, на жаль, вже стають системними”, – підкреслив в.о. заступника голови КМДА.
06.02.2007   Як допомогти державі виконувати Конституцію.


06.02.2007   Обкрадали лише гарненьких.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.