10 ciчня 2007 року, середа №1 (17903) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ПОДРОБИЦІ ПРОБЛЕМА ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ ЖИТТЯ-БУТТЯ СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПРОБЛЕМА
10.01.2007

Чи потрібні Києву хмарочоси


Досі в Україні хмарочосів не зводили, а ті, що нині будують, вважаються експериментальними. Тож, представляючи проект плану, архітектор Валентин Штолько зазначив, що, незважаючи на відсутність досвіду проживання і роботи у висотних спорудах, що перевищують 25 поверхів, зведення таких будинків набуває актуальності.

Пояснення просте: різке зростання попиту на житло у столиці і гострий дефіцит вільної для забудови землі. Саме це викликало масове ущільнення кварталів у місті. На переконання розробників, хмарочоси слід розміщувати таким чином, щоб вони не впливали на райони, де зосереджено історичні та архітектурні пам’ятки.
У пригоді став досвід московського містобудування середини минулого століття. Росіяни спорудили висотні символи Москви на перетині осей кремлівських башт і віртуального кільця навколо історичного центру міста. Тож київські архітектори запропонували на карті столиці намітити два подібні кільця – одне, внутрішнє, навколо історичного центру, друге, зовнішнє, – на основних в’їздах до міста. Внутрішнє кільце запропоновано зробити на перетині транспортних магістралей. Проектом передбачено висотні комплекси в районі Телички, Либідської площі, на Шулявці, Дорогожичах, Рибальському півострові біля станції метро «Лівобережна», на Позняках і Осокорках. Окремі ж висотки – на вулицях Протасів Яр, Індустріальній, Севастопольській площі та  поблизу Петрівки. На зовнішньому кільці висотні комплекси пропонується звести на Дніпропетровському, Одеському, Житомирському, Вишгородському, Чернігівському та Харківському напрямках.
10.01.2007   Директор без роботи чи ринок без даху.


10.01.2007   Реконструкцію Вітряних гір призупинено.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.