23 грудня 2005 року, п'ятниця №241 (17652) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ПОДРОБИЦІ ЖИТТЯ-БУТТЯ ЗООСВІТ СПОРТ

 ЗООСВІТ
23.12.2005

Курячий грип у рік Півня


За злою іронією долі саме в рік Півня за східним календарем вірус курячого грипу, вперше виявлений у Китаї, розповсюдився по всьому Євразійському континенту. На жаль, це лихо не обминуло й України. До нас його, на думку орнітологів, принесли на своїх крилах пернаті, що прилетіли з ураженого грипом російського Сибіру перебути зиму в Криму та дельті Дунаю.

Усім відомо, що в Криму запроповаджено надзвичайний стан та вжито протиепідемічних заходів, але громадяни все одно хвилюються. Ось і до автора цих рядків зателефонував постійний читач газети зі Святошинського району столиці Володимир Сагань, щоб дізнатися, чи дикі птахи, яких, на щастя, ще чимало в нашому місті, не становлять загрози мешканцям. Пан Володимир налічив у своєму дворі понад два десятки диких голубів, які постійно пасуться на траві та не гребують харчовими відходами з контейнерів для сміття. Тож його, як і багатьох інших киян, непокоїть, чи не стануть голуби переносниками пташиного грипу і чи потрібно вживати якихось запобіжних заходів.

У Держдепартаменті ветеринарної медицини нам розповіли, що тварини і птахи здебільшого хворіють такими ж недугами, як і люди. І найчастіше саме господарі інфікують своїх чотирилапих або крилатих виховаців. Так званого пташиного грипу нині відомо майже 90 штамів. І птахи на нього хворіли й будуть хворіти, і недуга ця не завжди й не обов’язково призводить до смерті крилатих. До того ж на більшість цих видів грипу хворіють лише пернаті, і вірус від них не передається людям.

Що ж до голубів та інших диких птахів, ветеринарам, поки що, на щастя, невідомі випадки зараження. Але вони, як, до речі, й орнітологи, все ж вважають за потрібне закликати громадян бути обачними. Наприклад, на Кримському півострові заборонили не лише полювання на пернатих, а й їх продаж на ринках.

До речі, столична ветеринарна служба теж схильна до того, щоб заборонити торгівлю на ринках міста декоративними пташками, особливо папугами та канарками. Бо, як мені пояснили, повністю їх облікувати просто неможливо і є підозра, що частина цих птахів ввозиться в Україну контрабандою, тобто без належного санітарного контролю. Тому батькам, які хотіли придбати для своїх дітей пернатих друзів, радять поки що утриматися від покупок.

Хоча, як запевнюють фахівці, інфікування людей пташиним грипом безпосередньо через спілкування з пернатими малоймовірне, а пір’я, можливо, найменш ймовірне джерело розповсюдження інфекції, ветеринари й орнітологи радять батькам не дозволяти дітям збирати його, а тим більш доторкатися до мертвих пташок.

Якщо ж вам не вдалося вберегти дитину від такого контакту, їй терміново й дуже ретельно потрібно вимити руки з милом. Особливо будьте обачними поблизу водойм і біля Дніпра, бо жоден фахівець, з якими авторові цих рядків вдалося поспілкуватися, не може гарантувати, що дикі птахи, які нині зимують, наприклад на Сиваші, не пролітали та не зупинялися на березі Славутича. Адже одним із найдавніших шляхів пернатих із півночі на південь і навпаки є русло Дніпра. Тож ліпше перестрахуватися.

Для тих, хто хоче більше дізнатися про ситуацію з пташиним грипом або повідомити про побачених загиблих пернатих, у Мінагропромі влаштували спеціальну «гарячу» телефонну лінію. Можна телефонувати за номером: (044) 279-49-48. Якщо вам трапиться мертва дика пташка, варто повідомити в жек чи райдержадміністрацію. Це, звичайно, не стосується тих випадків, коли на ваших очах її спіймав кіт або собака. Але, сподіватимемося, що пташиний грип обійде нас стороною. Тим більше, коли ми всі виявимо обачність.

Ольга Григорівна Стоян


23.12.2005   Лісовий лікар.


23.12.2005   Не вживається аеропорт із зоопарком.


23.12.2005   Горластий подарунок.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.