Польща цього тижня пережила справжній український бум. Окрім того, що президенти Польщі, Литви, Грузії та Молдови підтанцьовували на головному майдані Варшави під хіт Помаранчевої революції «Разом нас багато», у доброї половини юнаків та дівчат польської столиці на грудях гордо майоріли помаранчеві хусточки. На жаль, Віктора Ющенка, якого очікувало майже сто тисяч варшав’ян, на святі не було: на його здоров’ї позначилася нестабільна місцева погода.
Ющенка і справді вважають у Польщі майже ідеалом людини, політика, сім’янина. За інформацією «Радіо Полонія», оприлюдненої напередодні Варшавського саміту країн-учасниць Ради Європи, куди прибули майже всі європейські лідери, якщо б вибори президента Польщі відбулися сьогодні, то на них із безперечною перевагою неодмінно переміг би… нинішній український президент.
Українцям у Польщі симпатизують. Навіть поблажливо поставилися до витівки групи львівських студентів, які намалювали тризуби не лише на двох автобусах, а й на головному мегамаркеті Варшави. «Україна – це Європа, най і це будзе!» – вигукували поляки, братаючись із нашими співвітчизниками.
Виступаючи на першому пленарному засіданні саміту «Європейська єдність – європейські цінності», Віктор Ющенко насамперед подякував Раді Європи й іншим європейським організаціям, які підтримали боротьбу українського народу за чесні президентські вибори.
Президент повідомив, що Україна «має намір найближчим часом ратифікувати чотирнадцятий протокол до Європейської конвенції про захист прав людини й основних свобод», і заявив, що всі зобов’язання, які наша держава взяла на себе під час вступу до Ради Європи, буде виконано. «Ми послідовно боротимемося з усіма проявами антисемітизму, ксенофобії і нетерпимості», – додав він.
Виступаючи перед європейськими колегами, глава української держави ще раз наголосив, що майбутнє України – в об’єднаній Європі.
Віктор Ющенко зазначив: «Ми очікуємо від євроінтеграції нових шансів для кожного громадянина України».
Він також нагадав, що з 1 травня Україна в односторонньому порядку запровадила безвізовий режим в’їзду до країни для громадян Європейського союзу і Швейцарії й чекає відповідного кроку з боку ЄС для громадян України, насамперед для студентів, журналістів, діячів культури, бізнесменів.
Президент України висловив упевненість у тому, що Варшавський саміт стане важливим кроком для «досягнення стратегічної мети Ради Європи – побудови справді єдиного європейського дому».