18 травня 2007 року, п'ятниця №78 (17980) останнiй номер RSS
Головна МІСТО СПОЖИВАЧ ВЕСІЛЛЯ КИЯНИ СПОРТ ПОДРОБИЦІ ДИВОСВІТ КУЛЬТУРА РЕГАТА ДОБРИВЕЧІР СОЦІУМ ПРАВО

 МІСТО
18.05.2007

Квартирна черга скоротиться


Учора за участю Київського міського голови Леоніда Черновецького та його заступників Михайла Голиці та Ірени Кільчицької відбулося урочисте відкриття під заселення трьох 22-поверхівок на масиві Позняки на вулиці Урлівській, збудованих за рахунок міського бюджету.

В одному будинку квартири отримали 255 молодих сімей за рахунок пільгового кредиту. У другому – безплатно – черговики квартирного обліку,  третій – зведений за програмою 50х50. Поруч із житловими будинками зводяться загальноосвітня школа на 1080 місць, яка відкриє свої двері 1 вересня, дитячий садочок на 260 місць, школа-дитячий садочок на 240 місць, а також дитяча поліклініка на 480 амбулаторних місць, яка відкриється в кінці 2008 року. А отже, в новому мікрорайоні будуть всі умови для повноцінного життя і виховання дітей.
Міський голова підкреслив, що житло отримали, насамперед, люди, котрим воно вкрай потрібне, і серед новоселів немає тих, хто отримав житло
«по блату» . Зокрема, були і ті, хто в квартирній черзі чекав на власне житло 30 і більше років, були і такі, хто мешкав у непридатних для життя, майже підвальних приміщеннях. Одна з новоселів, багатодітна мати, яка стояла у черзі на квартиру 23 роки і майже втратила надію отримати нове житло, не могла повірити у своє щастя. Нові квартири отримали також діти-сироти. Вітаючи новоселів, Київський міський голова згадав, що проблема невирішеності житлового питання колись була відома йому особисто, адже його родина багато років стояла в черзі на квартиру, а тоді у нього вже підростали два сини.
Леонід Черновецький підкреслив, що незабаром вступає в дію закон, який забороняє соціальне житло приватизовувати і продавати. Він також пообіцяв просування і скорочення квартирної черги в столиці за рахунок надання черговикам більшої кількості квартир. Зараз забудовники віддають місту певний відсоток збудованих квартир, у  більшості випадків – це елітне житло. Місто планує продавати ці квартири на аукціонах, і на кошти, отримані від продажу, на вторинному ринку купувати соціальне житло для черговиків.
Що ж стосується обсягів будівництва нового житла, Леонід Черновецький повідомив, що у цьому році планується звести майже 1 млн. 400 тис. квадратних метрів, що на 15% більше, ніж торік, і майже на 30% більше, ніж в останній рік господарювання минулої столичної влади. За прогнозами мера, внаслідок інтенсивного будівництва житла, квартирна черга в столиці може найближчим часом скоротитися щонайменше на 5%, а ще 20-25% скорочення може дати інвентаризація житлової черги і викреслення із неї тих, хто реально повністю забезпечений житлом.

Володимир Цхведіані


18.05.2007   Діти-сироти отримали випускні костюми.


18.05.2007   *НОВИНИ*.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.