Англійський день

«МЮ» і «Челсі» пробилися до півфіналу

Помста Шевченка
Напередодні повторного матчу іспанці влаштували обструкцію британському чемпіонові. «Примітивний футбол Моринью», – такою була квінтесенція медійних виступів. Але найбільше дісталося Шевченкові.  «Якщо й варто когось остерігатися в атаках «Челсі», то хіба що Дрогба, бо Шевченко – то взагалі порожнє місце», – наголошувалося в анонсах до валенсійської зустрічі. Гості й справді виявилися мало переконливими до перерви: їхнім атакам забракло не стільки вигадки, скільки звичної потужності. Натомість «Валенсія», бездоганно  контролюючи м’яча і територію, здійняла трибуни на рівні вже на 32-й хвилині. Хоакин розважливо прострілив з правого флангу, а Морієнтес, діставши «шкіряного» на дальньому куті площі воріт, увігнав його в сітку хокейним ударом із напівшпагату. Тієї миті заповнена до останнього крісла «Месталья» остаточно повірила в реальність восьмого півфіналу своїх улюбленців у континентальних турнірах. Але ще гірше, що повірили в це й самі футболісти. Тим часом англійці, окрилені простою фразою Моринью: «Хіба щось змінилося, нам,  як і раніше, достатньо одного голу», примножили натиск, і з’ясувалося, що заколихана локальним успіхом і глядацькою ейфорією «Валенсія» вже не здатна змагатися з опонентом на рівних. До кінця матчу «Челсі» диктував свої умови і жорстко, і безжально. Спочатку настав зоряний час українця: вискочивши з-за спин своїх і чужих, Шевченко вміло спрямував м’яча в ближній кут іспанських воріт. А потім оконфузився Канісарес. «Фарбований Воїн», як величають його земляки, міг стати героєм поєдинку, парирувавши надзвичайно складні м’ячі від Баллака та Дрогба. Але став основним винуватцем провалу, пропустивши нескладний удар Ессьєна під рукою, яку за мить до того ладен був обцілувати кожний валенсійський фан.

«Диявольська» феєрія
«Рома» знала, що їй буде тяжко в Англії, але уявити масштаби катастрофи не могла. «Цей вечір виявився найсумнішим у моїй футбольній кар’єрі», – зізнався після фінального свистка розчарований розгромом капітан італійців Тотті. Гостей приголомшили неочікувана поява Сміта в амплуа стартового форварда і виняткова зарядженість «червоних дияволів» на боротьбу. Гіґґз і Рональду «пошматували» фланги чужого захисту, і Сміт з партнерами дістали рідкісну свободу дій на центральній осі. Британці забили три «сухих» м’ячі вже до двадцятої хвилини, а за годину гри рахунок округлився до 6:0! «Рома» так і не оговталася до фінального свистка. 1:7 – історичний антирекорд італійського клубу в єврокубках, оскільки до цього найгіршим  результатом були 0:4 від англійського «Шеффілда Веднесдей», німецьких «Кельна» та «Карла Цайсса», причому востаннє це трапилося далекого вже 1981 року. Натомість манкуніанці вдванадцяте в історії пробилися до півфіналу. «Це просто фантастика!» – скандували симпатики «Манчестера Юнайтеда», залишаючи трибуни «Олд Траффорда». Схожої думки дотримується й Алекс Фергюсон. «Цього вечора нам поталанило наблизитися до ігрового ідеалу впритул», – заявив наставник англійського флагмана.