14 березня 2007 року, середа №43 (17945) останнiй номер RSS
Головна МІСТО ГЛАДІАТОРИ СПОРТ КУЛЬТУРА ЗІРКИ

 СПОРТ
14.03.2007

Європейські претензії баскетбольного Маріуполя


«Азовмаш» мріє про «фінал чотирьох»

Бар’єр. Чинний чемпіон України на шляху до вирішального раунду Кубка Європи з баскетболу має здолати кіпрський АЕЛ. Назвати конкурента непрохідним – важко. Кіпріотів уже перемагали і маріупольці, і клуби з Одеси, Києва та Південного. І все-таки бар’єр складний, позаяк саме Кіпр користується симпатіями континентальної федерації баскетболу. Саме на цьому сонячному острові три роки поспіль, що є безпрецедентним у літописі сучасного баскетболу, проходить матч усіх зірок єврокубка. Тренує кіпрську команду добре знаний і в Україні литовець Ігорс Міглінієкс. На початку століття він очолював представницьку команду БК «Київ». А нині, звично заручившись підтримкою прибалтів,  балканців і темношкірих американців, згуртував у Лімассолі насправді висококласну команду.
Надії. «Азовмаш» у рідних стінах буквально розгромив АЕЛ. Двадцять п’ять очок переваги стали гучною заявкою маріупольців на вихід до фіналу чотирьох. Однак експерти зауважили, що гості змирилися з поразкою задовго до сирени і дозволили господарям довести справу до розгрому свідомо. Для баскетбольних двобоїв, де важить не результат, а підсумок, це зовсім не дивно. Безнадійно програвши третю чверть – 9:22, підопічні Міглінієкса почали готуватися до повторного матчу ще в Маріуполі. І таки домоглися свого. Відтак доля заповітної путівки має вирішитися сьогодні. Маріуполь ставить на фактор свого майданчика. Лімассол – на неприховане бажання функціонерів ФІБА-Європа побачити на завершальній стадії турніру АЕЛ, а не «Азовмаш». «Наша невдача більшою мірою засмутить організаторів єврокубка, ніж симпатиків кіпрського клубу», – вважає Милутин Алексич, сербський снайпер АЕЛ.
Марення. Утім, «Азовмаш» мріє не тільки про участь у «фіналі чотирьох», а й про статус його господаря. Володарі клубу, заручившись підтримкою «батьків» міста, уже повідомили про своє бажання керівникам європейського баскетболу. Правда, незалежні фахівці сприйняли цю ідею доволі скептично. По-перше, Маріуполь не має ні міжнародного аеропорту, ні готелів європейського рівня. А по-друге, місцевий Палац спорту спроможний прийняти на своїх трибунах лише до двох тисяч уболівальників. Для турніру такого рангу цього замало. Хоча певні надії в маріупольців таки реальні. Вони пов’язані з курсом ФІБА на широку популяризацію гри в Східній Європі. Зокрема, завдяки й цьому минулорічний «фінал чотирьох» приймав Київ.

Кубок Європи. Чвертьфінал
«АЗОВМАШ» (Україна) – АЕЛ (Кіпр) – 88:63 і 79:85.
Сьогодні: вирішальний матч у Маріуполі.
«Віртус» (Італія) – «Тюрк Телеком» (Туреччина) – 95:87 і 59:54.
Серія – 2:0.
«Естудіантес» (Іспанія) – «Динамо» М.о. (Росія) – 80:70 і 78:74.
Серія – 2:0.
«Жирона» (Іспанія) – «Паніоніс» (Греція) – 76:68 і 69:82.
Сьогодні: вирішальний матч у Жироні.

 

Із другорядного – в престижний
Кубок Європи проводить ФІБА. А найсильніші континентальні клуби виступають під егідою комерційної УЛЕБ. Такі реалії  сучасного баскетболу. Причому, далеко не завжди вони пов’язані з реальною силою команд. Просто УЛЕБ, яка дбає насамперед про комерційну вигоду, не бажає розширювати свої лави за рахунок східноєвропейських і в першу чергу –
пострадянських країн. Навіть Росія, що по праву вважається однією з провідних у сучасному баскетболі і висунула в авангард євроліги справжнього гегемона – московський ЦСКА, кількісно обмежена в основних єврозмаганнях. Зважаючи на це, Кубок Європи тривалий час вважався другорядним міжнародним турніром. Однак минулорічний прорив іспанського «Ховентуда», який виграв «фінал чотирьох» у Києві, став зразком для наслідування в Західній Європі. Цьогоріч уже три клуби з «континентальним іменем» прагнуть завоювати трофей. «Жирона» – один із  найзаможніших іспанських клубів. «Віртус» – правонаступник уславленого «Кіндера», що гримів у Старому Світі наприкінці минулого століття. «Естудіантес» – іспанська марка… Нагадаю, що Україна була представлена в єврофіналі два роки поспіль: позаторік – «Азовмашем» і БК «Київ», торік – столичним колективом. І має в активі два призи – срібний і бронзовий.

 

За себе і за Україну
Римас ГІРСКИС,  тренер «Азовмаша», стверджує,  що кіпріотам  у рідних стінах просто поталанило. Назагал, переконаний литовський  фахівець,  клас українського чемпіона вищий.
–  Шкода, що не вдалося виконати головного завдання ще на Кіпрі. Так, АЕЛ, отримавши додатковий глядацький  допінг, зіграв дуже сильно. Проте виграв лише тому, що йому поталанило більшою мірою, ніж нам. І все-таки психологічна перевага на боці «Азовмаша»:  ми розгромили  АЕЛ у рідних  стінах, а він за таких же умов задовольнився перемогою з незначною різницею в рахунку. Найважливіше – впоратися з надмірним хвилюванням. І не забувати, що ми залишилися єдиними представниками України в єврокубках. Отже, маємо змагатися не лише за себе, а й за Україну.

Валерій Петрович Валерко


14.03.2007   «Незавершена справа» Олега Маскаєва і Віталія Кличка.


14.03.2007   Воронін прагне грюкнути дверима.


14.03.2007   Кличко радить не поспішати.


14.03.2007   «Реал» – найзаможніший клуб світу.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.