«Чорний» день «Динамо»

До нинІшнього століття перевага киян у рідних стінах була беззаперечною. Господарі виграли сім зустрічей з восьми із загальним рахунком 19:5, так і не давши конкурентові жодного шансу. Нічийний результат 1993 року, як і «красива» поразка донецьких у травні 2000-го, стали хіба що винятками, що підтверджують загальне правило. Саме тому квітневий, 2001 року, матч у Києві заслуговує на те, щоб виокремити його з основного ряду. Бо, по-перше, він зібрав рекордну для чемпіонатів України глядацьку аудиторію – 73950 уболівальників. До речі, ледь не половину її становили симпатики гірників, які вперше так організовано дісталися до столиці спеціально зафрахтованими клубом автобусами та потягами. А по-друге, «Шахтар» виграв у Києві вперше за новітніх часів. Аж ніяк не беззаперечно, проте доволі впевнено. Причому, київський суперклуб зіткнувся з упередженим арбітражем. Чого, відверто кажучи, навіть уявити було неможливо ще кілька днів до того. Перебіг ігрових подій виявився таким. Уже на 17-й хвилині лік голам повів динамівець Мелащенко. Перевага господарів була беззаперечною, і ще за кілька хвилин Мелащенко знову вискочив сам-на-сам із воротарем опонента, проте був збитий з ніг у карній зоні. Однак херсонський арбітр Жосан очевидного пенальті не призначив. А в другому таймі, коли «блакитно-білі» відчутно стомилися, гості відзначилися двома голами (Ндіайє, Агахова) і розважливо довели зустріч до перемоги. Жосана дискваліфікували до кінця сезону, але очок «Динамо» не повернули. З учасників того протистояння в нинішніх складах команд залишилися Шовковський, Белькевич, Несмачний і Чернат у динамівців і Воробей, Агахова, Тимощук і Шевчук у гірників. Наша газета назвала звіт із пам’ятного матчу «Негри б’ють». Темношкірі футболісти лише входили в моду на стадіонах України, а переможні кульбіти Агахови взагалі були прем’єрою акробатики в українському чемпіонаті.