1 лютого 2006 року, середа №18 (17676) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ПОЛІТИКА ПОДРОБИЦІ ГІСТЬ "ЯСК" КУЛЬТУРА СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПОДРОБИЦІ
01.02.2006

Ніколи не стояв на колінах


28 січня 2001 року перестало битися серце відомого українського політика Олександра Ємця. Під час поїздки до Дніпропетровська сталася автокатастрофа, у якій Олександр загинув.

Щороку керівництво Музею-майстерні ім. І.Кавалерідзе на чолі з директором Ростиславом Синьком проводить вечір пам’яті Олександра Ємця, де збираються родичі, друзі та колеги Ємця.

Попри короткий вік, який йому відвела доля, Олександр Ємець має цікаву і багатогранну біографію. Хоч би де працював і чим займався, він завжди мав успіх у роботі з людьми. Безумовно, цьому сприяло навчання на філософському факультеті КНУ ім.Т.Шевченка. Він мав талант спрямовувати людей на праведний шлях. Працюючи у дитячому приймальнику-розподільнику управління внутрішніх справ Києва, Олександр зумів багатьох важких підлітків переконати, аби ті повернулися додому. Завдяки його опіці над дитячою футбольною командою «Металіст» сотні дітей і підлітків були відірвані від згубного впливу вулиці. Ємець мав успіх і у великій політиці. Його тричі обирали народним депутатом України. Він обіймав посаду віце-прем’єр-міністра.

В останні роки життя Олександр Ємець опікувався музеєм І. Кавалерідзе. Він був головою правління благодійного меморіального фонду Кавалерідзе, а тому докладав зусиль до популяризації музею. Виставка картин Бориса Плаксія «Творці Незалежності», де представлені портрети найвідоміших українців і яку щороку презентує до дня Незалежності музей І.Кавалерідзе, стала можливою завдяки старанням Ємця. Саме він запрошував до музею таких відомих людей, як перший президент України Леонід Кравчук, Патріарх Київський і всієї України-Руси святійший Філарет, видатний український історик Михайло Брайчевський та багатьох інших, які були увічнені пензлем художника Бориса Плаксія. Серед них і сам Олександр Ємець.

Друзі та родичі, які прийшли до музею І.Кавалерідзе вшанувати пам’ять Олександра Ємця, заповнили вечір теплими спогадами.

Іван Ємець, батько Олександра, сказав про сина так: «Він був чесною і прямою людиною. Він завжди говорив правду і ніколи не згинався ані перед президентом, ані перед тим, хто обіймав вищу посаду. Я пишаюся, що він був саме таким».

Дмитро Щербина


01.02.2006   Уся надія на Бенюка?.


01.02.2006   У пріоритетах – суспільне мовлення.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.