І фаворити поступаються вдома

Десятий тур чемпіонату України виявився вдалим для столичного «Арсеналу». Дарма, що кияни грали в гостях та ще й з командою, яка посідає у турнірній таблиці значно вище місце. Екзаменатором муніципальної дружини у неділю був харківський «Металіст».

Уже на першій хвилині Мізін, який цього дня святкував день народження, зробив подарунок собі і товаришам по команді, забивши гол у ворота харків’ян. Через 11 хвилин почати з центру поля «Металіст» змусив Ковальчик. І на перерву команди пішли за рахунку 0:2. Другий тайм, як і очікувалося, розпочався атаками харків’ян, яких невгамовно підбадьорювали місцеві вболівальники, та киянам вдавалося стримувати натиск господарів і навіть відповідати контратаками. Але на 84 хвилині фортуна усміхнулася «Металісту». Варламов поцілив у ворота «Арсеналу» і рахунок став 1:2. Ці ж цифри горіли на табло харківського стадіону й після фінального свистка, коли трибуни його залишали розчаровані симпатики «Металіста».

Для лідера першості – донецького «Шахтаря» – виїзд до Ужгорода минулої суботи теж виявився вдалим. Гірники обіграли місцеве «Закарпаття» з рахунком 3:0. Матч з останньою командою чемпіонату видався для підопічних Луческу до того ж і напрочуд легким. Уже на 27-й хвилині після технічного удару Елано «Закарпаттю» довелося розпочинати з центру поля. А потім у матчі стався епізод, який зняв питання про переможця в цій зустрічі. Воротар «Закарпаття» Худжамов за межами штрафного в намаганні перервати вихід Брандау сам на сам збив форварда «Шахтаря», який його вже обіграв,  і суддя відразу показав голкіперу червону картку. Тренерам ужгородців нічого не залишалося робити, як замінити польового гравця, щоб випустити на поле запасного голкіпера. Ужгородці, залишившись удесятьох, намагалися гідно протистояти гірникам, але сили явно були нерівні. Ще два м’ячі побували в їхніх воротах. Рахунок 0:2 точним ударом у кут воріт робить ще в першому таймі Елано. На початку другого тайму після подачі кутового Шевчуком м’яч відскочив до Срни, який бив з гострого кута. М’яч, вдарившись об голову захисника «Закарпаття», втретє влетів у ворота ужгородської команди. Після цього футболісти обох команд відверто догравали гру, в результаті якої гірники зміцнили своє лідерство, а в «Закарпаття» стало ще менше шансів піднятися із останньої сходинки турнірної таблиці.
Після кубкової перемоги над «Спартаком» з рахунком 7:0 футболістам київського «Динамо», схоже, сподобалося забивати у ворота суперників по сім м`ячів. У неділю з рахунком 7:1 біло-голубі розгромили луцьку «Волинь». І це при тому, що в трьох попередніх матчах у недалекому минулому амбітна команда з Луцька пропустила 14 м’ячів. Першим у цьому матчі відзначився на 8-й хвилині Ротань. Рахунок 2:0 зробив Шацьких. Потім настала черга Гавранчича. Четвертий гол влетів у ворота «Волині» після триходівки Ребров-Шацьких-Ринкон і на табло спалахнуло 4:0. На 42-й хвилині Шацьких навішує пасом
з-за штрафного на Реброва, і той в один дотик переправляє м’яч у ворота. Другий тайм «Динамо», виграючи з розгромним рахунком, на диво, розпочало активно і вже перша ж атака завершилася голом. Його знову записав на свій рахунок Шацьких. Ефектну крапку в голах «Динамо» на 76-й хвилині поставив Гавранчич. Серб побачив, що з воріт занадто далеко вийшов Постранський, і ударом метрів з 45-ти перекинув м’яч за спину голкіпера «Волині» – 7:0...
Гол престижу луцька команда забила за хвилину і не без допомоги голкіпера киян. Степанов з гострого кута бив по воротах, і м’яч, пролетівши через руки Шовковського, влетів у ворота – 7:1. До завершення матчу динамівці мали ще кілька нагод довести рахунок до двозначного, але не скористалися ними.
Але на цьому матчі, що, здавалося б мав потішити вболівальників, на жаль, не обійшлося й без прикрощів. Тренери та керівники «Динамо» нерідко скаржаться на те, що на мачті киян вдома ходить дуже мало шанувальників футболу. Схоже, після вчорашнього інциденту їх іще поменшає. У неділю тих, хто придбав квитки у 19-25 сектори, просто не пускали на законні місця та ще й причину цього так і не пояснили. Стюарди та працівники міліції просто говорили, що їм дана вказівка не запускати уболівальників у ці сектори. Лише хвилин через 15-ть після початку гри людям нарешті дозволили зайняти місця, та й то тільки в
19-му секторі. Цікаво, кому спало на думку так зневажливо поставитися до симпатиків біло-голубих, яких після таких випадків, без сумніву, не побільшає на трибунах стадіону «Динамо»…