9 липня 2005 року, субота №123 (17534) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ЗВІДУСІЛЬ ІСТОРІЯ ГІСТЬ "ЯСК" ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ЗВІДУСІЛЬ
09.07.2005

Росіяни сумніваються в ЄЕП


Український клуб оприлюднив результати свого останнього соціологічного дослідження, яке визначало ставлення до утворення єдиного економічного простору в Україні, Росії, Білорусі й Казахстані. Проводили його соціологи чотирьох країн.

Результати опитування виявилися невтішними для прихильників ЄЕП. Бо насправді громадяни не надто підтримують створення нового союзу. Найбільше прихильників цієї організації в Казахстані – 27 відсотків. Українці ж надають перевагу Європейському Союзу: за вступ до нього висловилися 30 відсотків опитаних. До ЄЕП прагнуть 26 відсотків громадян, а 20 відсотків проти будь-якої інтеграції й хочуть розвивати державу самостійно.

А от у Росії за приєднання до єдиного економічного простору виступають найменше громадян – лише 15 відсотків респондентів. Водночас удвічі більше росіян не хочуть ні з ким об’єднуватися. Ще 27 відсотків узагалі бажають відновити імперію СРСР.

Причини таких результатів соціологічного дослідження генеральний директор Всеросійського центру вивчення громадської думки Валерій Федоров бачить у непоінформованості росіян. Виявляється, в північного сусіда ситуація з ЄЕП зовсім не така, як у нашій державі. Кремль активно працює, аби залучити до об’єднання Україну, Білорусь і Казахстан, але подекуди забуває про своїх громадян. Їм не розповідають про суть єдиного економічного простору. В результаті лише 26 відсотків росіян знають, що таке ЄЕП. В Україні, наприклад, цей показник становить 40 відсотків. Крім того, після не надто вдалих намагань створити об’єднання Росії та Білорусі чи євразійський союз росіяни вже не вірять у ЄЕП. А ще вони бояться дешевої української робочої сили.

Взагалі ж після Помаранчевої революції ставлення до нашої країни в Росії погіршилося. Події на Майдані «старші брати» чомусь порівнюють із спробою перевороту в Москві 1993 року. І не вважають їх демократичними.

Тож багато хто вже ставить під сумнів можливість функціонування єдиного економічного простору. Так, експерт російського центру комунікативних технологій Михайло Виноградов без оптимізму оцінює майбутнє міждержавного об’єднання.

– Тему єдиного економічного простору фактично похоронили, – зауважив він. – Бо нині ані політична еліта Росії, ані громадськість не розрізняють ЄЕП, євразійський союз та об’єднання Росії та Білорусі. А практика російсько-білоруського союзу свідчить, що на ЄЕП чекає така сама доля.

Якщо вже росіяни, представники країни-ініціатора об’єднання, не бачать його перспектив, то майбутнє єдиного економічного простору, либонь, не дуже райдужне. Тож чи варто поспішати інтегруватися?

Тарас Юрійович Брязгунов


09.07.2005   Відлуння лондонських вибухів.


09.07.2005   Круглий стіл із «гендерними» кутами. Показник культури нації


09.07.2005   Путівка: як одержати і як оплачувати.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.