9 липня 2005 року, субота №123 (17534) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ЗВІДУСІЛЬ ІСТОРІЯ ГІСТЬ "ЯСК" ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 КИЇВ
09.07.2005

За традицією, в Пущі-Водиці


Так уже сталося, що велике християнське  свято – Різдво Іоана Предтечі (Хрестителя), котрий провістив прихід Спасителя і охрестив у йорданських водах Ісуса Христа, збіглося в часі з таємничим, чарівним і казковим Купайлом, улюбленим у народі  з далекої пори. Дохристиянської, язичницької, коли наші пращури-руси вірили в богів Сонця, Вогню і Врожаю,  вклонялися зелені й квітам, розмовляли з ними і співали їм пісень. Купальської ночі, свідчать легенди, зело набуває чарівницької, нездоланної сили, а найсміливіші пробували відшукати цвіт папороті й стати казково багатими або загинути від нечистої сили, котра  той цвіт береже.

Старовинні традиції наш поетичний народ проніс крізь віки, зберіг і примножив. Не забулися особливі пісні й танки. Вінки вміють сплітати навіть маленькі дівчатка. Це можна було побачити у парку культури  й відпочинку в Пущі-Водиці, де Київський дитячий фонд Київської міськдержадміністрації понад 15 років влаштовує для  малих і дорослих гарне свято. Задовго до його початку  сходилися вихованці кількох шкіл-інтернатів, притулку та дитячих санаторіїв. Дівчатка, як годиться, у вінках. Походжали у купальських костюмах «от кутюр» – з білого льону, вишитих червоними маками – вихованки дитячої студії «Стиль і мода». Згодом на сцені вони показали справжнє шоу. Приїхали й земляки директора Дитячого фонду Ніни Семенюк – фольклорний ансабль «Гук» із Житомирщини.
Старші насолоджувалися концертом, а малеча нетерпляче позирала в ліс, очікуючи приїзду прикордонників-кінологів із чотирилапими помічниками – службовими собаками. Чудеса їхнього вишколу багаторічні друзі дитячого фонду показують у цьому парку двічі на рік – на Масляну і Купайла. До речі голова Державної прикордонної служби генерал-полковник М.Литвин завжди відгукується на прохання взяти участь у заходах Фонду.

Розважалися до вечора. А після святкового феєрверку запалили на березі озера багаття й пустили по воді вінки.

Ганна Арсеніївна Кулага


09.07.2005   Відзвітував про зроблене.


09.07.2005   Мешканці шести будинків захищаються.


09.07.2005   Колись святкували не так.


09.07.2005   Порядок із громадським контролем.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.