7 липня 2005 року, четвер №121 (17532) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ВЛАДА ТЕМА СПОЖИВАЧ ЖИТТЯ-БУТТЯ КУЛЬТУРА ДОБРИВЕЧІР

 КУЛЬТУРА
07.07.2005

«Кітка» – це букет пісень


«Кітка» – один з найкращих вокальних етнографічних колективів США (Сан-Франціско) – за міжнародним спільним проектом «Русла прадавніх пісень» уперше приїхав до України в експедицію, яка завершилася концертом у Києві «Пісні обереги».

Слово «Кітка» в перекладі з болгарської означає оберемок квітів, букет. Таку красиву назву неспроста обрав для себе гурт співаків, які продовжують східноєвропейську вокальну традицію і здобули міжнародне визнання. В оригінальному виконанні «Кітки» старовинні пісні, давні техніки співу набувають сучасного звучання. Коло зацікавлень ансамблю дуже широке. Співаки співпрацюють із композиторами, хормейстерами, режисерами театру і кіно. Зустріч і співпраця із актрисою, співачкою, композитором Мар’яною Садовською породила задум великого проекту – подорожі до України, щоб заглибитися в світ українських пісень. Результатом експедиції має стати етноопера «Русалки». У ній поєднаються давні українські русальні пісні з сучасними вокальними та інструментальними мелодіями.

У рамках проекту «Русла прадавніх пісень», що здійснюється за програмою Центру Леся Курбаса, упродовж двох тижнів (з 15 червня по 1 липня) гурт «Кітка» зустрівся з українськими автентичними співаками, гуртами, які працюють у різних стилях і напрямах і які свято зберігають автентичну, живу традицію української народної пісні. Поміж них – фольклорний гурт «Древо», гурт автентичних співаків із села Крячківка Пирятинського району Полтавської області, співаки із сіл Гавронщина, Сварицевичі. У ці співучі села гурт «Кітка» провів етнографічні експедиції, а в Києві в Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара» гості спілкувалися з народною артисткою України Ніною Матвієнко, яка дала для співаків майстер-класи. Повела їх до багатющих джерел-русел українських народних пісень, якими захоплюється світ. Тепер ті пісні на широтах-меридіанах далеких континентів звучатимуть і з вуст співаків «Кітки», що понесуть їх розкішним букетом від серця до серця.

Олеся Левченко


07.07.2005   Надихнуло свято Купала.


07.07.2005   Відчути вічність…. Духовна музика Європи XXI століття


07.07.2005   100 днів нової «України».
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.