3 червня 2005 року, п'ятниця №100 (17511) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ЗВІДУСІЛЬ СПОЖИВАЧ СЛОВО ІСТОРІЯ СПОРТ

 ЗВІДУСІЛЬ
03.06.2005

Допомогти інвалідам знайти роботу


Днями в рамках виставки «ІнваЕкспо» в Палаці спорту відбувся перший загальноміський ярмарок вакансій для дітей-інвалідів – випускників шкіл. Організатори – Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА та громадська організація «Київський центр профорієнтації дітей-інвалідів». Метою заходу є соціальна адаптація та самореалізація, підтримка та визначення свого місця в дорослому житті.

Ярмарок вакансій відвідала молодь з особливими потребами та батьки. Вони мали нагоду знайти тут допомогу у виборі професії, поспілкуватися з психологами, представниками  навчальних закладів, у яких навчаються інваліди. Деякі сподівалися знайти роботу.

– Мій син, інвалід I групи, хворий на церебральний параліч. Два роки тому досить успішно закінчив школу,  потім комп’ютерні курси, але роботу знайти не може, – поскаржилася киянка Людмила Андріївна. – Причому вакансій з обраного ним фаху вистачає, але тільки-но роботодавець довідується про інвалідність сина, одразу відмовляє. Може, сьогодні йому допоможуть із працевлаштуванням.

На жаль, людей, що мають такі проблеми, тут було дуже багато. Це підтвердило і соцопитування, яке провели організатори заходу.

У виставці «ІнваЕкспо» також брали участь багато міських громадських організацій інвалідів, які демонстрували вміння своїх підопічних. Товариство «Джерела», приміром, показало вироби – декоративні свічки, які виготовляють розумово відсталі.

«Джерела» працюють за німецькою програмою, займаються адаптацією інвалідів. Молоді люди мають змогу працювати у власній майстерні, а незабаром переселяться до нового гуртожитку, приміщення для якого надала міська влада.

Продемонструвало майстерність і таланти своїх вихованців і творче об’єднання дітей та молоді з фізичними обмеженнями Оболонського району. Чудові картини, вишивки, панно, вироби з дерева викликали справжнє захоплення у відвідувачів.

– На цій виставці інваліди мали змогу знайти багато корисного для себе, а також показати свої досягнення та вміння, – розповів працівник однієї з громадських організацій інвалідів Олег Полозюк, який пересувається на інвалідному візку. – Особливо важливо для людини з фізичними вадами вчасно отримати потрібну інформацію, проте більшість не має можливості виходити в світ, живе замкнуто і не спроможна розв’язати власні проблеми самотужки. Тоді як нині працює безліч реабілітаційних програм, про які часто інваліди не знають.

Ольга Микитівна Зінькевич


03.06.2005   Коновалюкові знову треба йти на базар.


03.06.2005   Голландці «поховали» конституцію?.


03.06.2005   Без яєць та майонезу.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.