14 травня 2005 року, субота №86 (17497) останнiй номер RSS
Головна ЗВІДУСІЛЬ ПОДРОБИЦІ МАЙСТЕР ПАМ’ЯТЬ МУЗОН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПАМ’ЯТЬ
14.05.2005

Автограф на Рейхстазі


Полковник у відставці Михайло Олександрович Подуст нині мешкає в Києві. Авторові цих рядків він розповів про завершальну битву Вітчизняної війни,  про зустрічі з відомими воєначальниками Іваном Баграмяном, Костянтином Рокосовським, Андрієм Гречком, Іваном Якубовським, Василем Чуйковим та іншими, про листування з Євгеном Долматовським, що присвятив Михайлові Олександровичу та його родині нарис у своїй книзі. У 2003 році видав книгу і сам Подуст. Називається вона «Своими глазами». У ній офіцер-фронтовик – з першого до останнього дня війни – розповідає про свій і своїх бойових побратимів нелегкий шлях від західних кордонів країни до Волги і про визвольний похід на захід. Скільки разів за цей час дивився український хлопець смерті у вічі…

Одного разу танк Т-34, в якому Михайло перебував із командиром танкового батальйону, підбили. Наступним снарядом фашисти мали підпалити цю машину з повним боєзапасом на борту. Вирішили евакуюватися, одначе зробити це через верхній люк було неможливо – фашисти знищили б їх зі стрілецької зброї. Покинули танк через нижній люк, відповзли метрів на 20, тож коли другий снаряд влучив у «тридцятьчетвірку», пролунав вибух. Але всі залишилися живими.

«1418 днів і ночей не було ані години, ані хвилини спокою, – пише у своїй книзі Михайло Подуст, – тільки вибухи снарядів і бомб, стрільба кулеметів, полювання снайперів за тобою. Все це треба було витримати».

Витримали. І на Рейхстазі розписалися.

Євген Іванович Хорунжий


14.05.2005   Двобій із вогнем. Кожна секунда була подвигом


14.05.2005   Розвідниця-радистка.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.