Італія підраховує втрати Англія пишається здобутками

Євролігові перегони вийшли на фінішну пряму. Позавчора визначився квартет напівфіналістів, який розбився на пари і з’ясує в класичних двобоях, кому поталанить зійтися в безпосередній боротьбі за найпочесніший трофей клубного футболу сучасності 25 травня в Стамбулі. Це право дістанеться найкращим командам із дуетів «Челсі» – «Ліверпуль» та «Мілан» – ПСВ.

На жаль, у центрі загального обговорення опинився не рідкісний за видовищністю чвертьфінальний поєдинок, а безчинства на трибунах, затіяні горе-симпатиками. На щастя, це трапилося не в Турині, де місцевий «Ювентус» і британський «Ліверпуль» зіграли своєрідний матч-реквієм по невинно убієних під час трагедії на брюссельському стадіоні «Ейзель» рівно двадцять років тому. Проте всеодно в Італії: не витримали нерви в «інтеристів», які не можуть виграти в заклятих «друзів-суперників» із їхнього ж міста вже десять зустрічей поспіль. Вони ледь не спалили легендарний стадіон «Сан-Сіро» та голкіпера «Мілана» Діда, закидавши штрафний майданчик номінальних гостей петардами та димовими бомбами, і таки змусили найкращого світового арбітра 2004 року німця Мерка припинити гру. Доля матчу, як і доля «Інтера», має з’ясуватися сьогодні, коли спеціальна комісія УЄФА оприлюднить результати свого розслідування. Не виключено, що «Інтер» буде позбавлений права виступати на міланському стадіоні в рамках євротурнірів, а вівторковий матч отримає так званий технічний результат – 3:0 або +:– на користь «Мілана». Хоча можливі й інші варіанти, у тому числі й «ігровий» рахунок 0:1. В одному сумніватися не доводиться: переграватися поєдинок уже не буде за будь-яких умов і шестиразовий володар Кубка європейських чемпіонів з українцем Шевченком у складі стане цьогорічним напівфіналістом офіційно. Проте для самого Шевченка майбутнє рішення УЄФА матиме подвійну вагу: якщо «батьки» континентального футболу залишать в силі «ігровий» результат, який «оформив» навдивовижу ефектним ударом ще до перерви наш співвітчизник, то в активі лідера атак «Мілана» стане тридцять п’ять забитих у єврочемпіонських перегонах м’ячів і він упритул наблизиться до третього в історичному табелі про стрілецькі ранги француза Анрі… З-поміж інших подій варто виокремити мужню погоню баварців за «Челсі» та драму в Ейндховені, де двоє приблизно рівних за силами суперників, завчасно названих «темними конячками» і «бідними родичами» в євроліговому чвертьфіналі, виявили найкращого лише в серії післяматчевих пенальті. Щодо матчу в Мюнхені, до речі, прощальному для «Олімпіаштадіона» (майбутні євробаталії «Байєрн» гратиме вже на новій арені). Баварці переконливо засвідчили, що за характером і організацією колективних дій не поступаються в Європі нікому. Біда славетного клубу в іншому: він не має в своєму розпорядженні «зірок» світового класу, бо не може фінансово конкурувати з італійськими, англійськими та іспанськими колективами, а німецький футбол на яскраві таланти сьогодні не багатий. А от «Челсі» зайвий раз підтвердив оцінки фахівців: ігрових проблем у команди чимало, зате фізична готовність виконавців насправді феноменальна… І щодо матчу в Ейндховені. До перерви гостріше діяли гості, в другому таймі – господарі, що й вилилося в цілком справедливий нічийний результат. Але «футбольну лотерею» приборкали нідерландці. Не в останню чергу тому, що лідери французького клубу від особистої відповідальності відмовилися… Відтак Італія позбулася не одного, як передбачалося, а двох місць в напівфіналі й тепер очікує оголошення штрафних санкцій, котрі, судячи з усього, мінімальними аж ніяк не будуть. Зате Англія, «вистріливши» в чвертьфіналі «дуплетом», уже гарантувала собі місце в євроліговому фіналі. Враховуючи обставини попередніх років, це подія. Та ще й яка!..