5 лютого 2005 року, субота №21 (17432) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ВЛАДА ПОДРОБИЦІ ЖИТТЯ-БУТТЯ ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ЗООСВІТ
05.02.2005

Cкляна годівничка
Незвична карусель

Уже п’ять років на балконі третього поверху сім’я наших постійних читачів Саганів із Святошинського району влаштовує їдальню для птахів. Зробили вони годівничку із скляної літрової банки, в яку насипають насіння соняшнику.

Спочатку банку прикріпили та закрили звичайною поліетиленовою кришкою з дірочкою у верхній її частині діаметром 35 міліметрів. Зробити те довелося тому, що помітили: нахаби-горобці забираються всередину банки і сидять там, не впускаючи інших пташок. От, щоб ті не заважали синичкам, і довелося закрити банку кришкою, вирізавши у ній дірочку. Для захисту від снігу на банку прилаштували козирок-дашок, використавши для цього пластикову баночку від сметани.

«І тепер зранку до вечора у вільні хвилини спостерігаємо синиччину карусель: одна впурхне в банку, схопить зернинку і мерщій на сусідню акацію, щоб нею поласувати. А інша – миттю в банку», – розповів глава родини пан Володимир.

До того ж пані Сагань гачком зв’язала із міцних ниток ажурну торбинку, яку сімейство підвісило неподалік від банки-годівнички, вклавши в середину невелику кількість здору. Синички, повзики і навіть дятли, бо у Святошинському районі вони ще, на щастя, збереглися, охоче підгодовуються взимку, особливо, коли температура знижується до мінус 10 градусів.

Минулого року на відстані 1,5 метра від годівнички Сагані прикріпили будиночок-шпаківню, де взимку одна синичка ховалася від завірюх, а навесні (десь у квітні) почала носити матеріал для гнізда. У травні, помітивши якусь метушню біля будиночка, родина стала свідком «виходу в світ» семи симпатичних синичат.

«На початку липня синички знову заходилися порпатися в будиночку, – розповідає Володимир Миколайович, – і ми зрозуміли, що з’явиться новий виводок. Але наприкінці липня – початку серпня синички чомусь раптом зникли. Перечекавши ще 7 – 10 днів, зняли будиночок, а в ньому лежало сім яєчок. Чому синички покинули гніздо, хоч їх ніхто не турбував, і вони нас уже давно не боялися, – залишилося загадкою».

Зима цього року, схоже, не збирається швидко відступати. Тому досвід сім’ї Саганів, сподіваємося, стане в нагоді й іншим киянам. Виготовити у домашніх умовах таку скляну годівничку може кожен, адже літрова банка, без сумніву, знайдеться. А користь від цього буде неабияка, адже вдасться допомогти вижити багатьом представникам симпатичного птаства, яке весною і влітку віддячить за турботу не лише тим, що знищуватиме шкідників, а своїм веселим співом. Та й зараз синички та інші малі пташки будуть вашими живими синоптиками. Бо, прислухавшись до їхнього цвірінькання, ви швидко зрозумієте, що воно різне, залежно від погоди. Весело щебечуть пташки і влітку і взимку лише перед погожою дниною.

Ольга Григорівна Стоян


05.02.2005   «Пернаті» рекорди.


05.02.2005   Крилаті охоронці.


05.02.2005   Великий облік.


05.02.2005   Біокефір не сподобався. Кмітливі не лише люди
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.