5 лютого 2005 року, субота №21 (17432) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ ВЛАДА ПОДРОБИЦІ ЖИТТЯ-БУТТЯ ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ЗООСВІТ
05.02.2005

Біокефір не сподобався
Кмітливі не лише люди

У санаторії «Хмільник» у містечку з такою ж назвою на Вінниччині, де я нещодавно перебувала, багато птаства, бо розташований він у лісі. Хоча січень і тут видався відносно теплим, снігу не бракувало. Отже, пернатим було непросто знайти собі поживу.

До людей синички, снігурі, горобці й навіть сторожкі дятли вже звикли, тому охоче брали поживу, яку відпочивальники та працівники санаторію їм пропонували. Щоправда, іноді не обходилося й без курйозів.

На підвечірок нам щодня давали ряжанку або біокефір у невеликих 200-грамових пластмасових коробочках. Ряжанку, як правило, я з’їдала, а от біокефір здебільшого залишався, тож його виставляла на балкон, аби не зіпсувався в теплій кімнаті.

Першу виставлену мною біленьку з фіолетовим коробочку цікава синичка, спочатку ретельно обстежила, смішно стрибаючи навколо, а потім спробувала й «на дзьоб». Але вміст її, певне, жовтощокій не сподобався, бо вона, ще трохи пострибавши та поцвірінькавши, невдовзі полетіла геть.

Синички, щоправда, прилітали до мого імпровізованого холодильника щодня. Але нічого в ньому не чіпали. Та там, правда, нічого нового, окрім біокефіру, й не з’являлося. Але одного вечора я винесла на балкон ряжанку в точнісінько такій же коробочці, лише із зеленою, замість фіолетової, кришечкою. Яким же було моє здивування, коли наступного ранку, тільки-но розвиднілося, зграйка пташок, ніби по команді, дружно накинулася на ряжанку. І не встигла я зглянутися, як коробочка спорожніла. Синички ж відлетіли на сосну неподалік і дружно взялися чистити пір’я, бо зопало так клювали ряжанку, що аж бризки розліталися. Більше я суто український кисломолочний витвір на балкон не виставляла, бо він і мені смакував та смакує. А синички навіть коли почалися морози та стало ще голодніше на біокефір так і не спокусилися. От і вір після цього, що лише люди кмітливі та розумні.

Любов Верес


05.02.2005   «Пернаті» рекорди.


05.02.2005   Крилаті охоронці.


05.02.2005   Великий облік.


05.02.2005   Cкляна годівничка. Незвична карусель
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.