2 лютого 2005 року, середа №18 (17429) останнiй номер RSS
Головна ЗВІДУСІЛЬ ПОЛІТИКА МІСТО ПОДРОБИЦІ ІСТОРІЯ СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПОДРОБИЦІ
02.02.2005

Молодь про майбутнє. Своє і України


Три дні тривав у Києві, у ліцеї №100 «Поділ», Всеукраїнський дитячий форум «Держава, яка чує дітей», присвячений 15-річчю Конвенції ООН про права дитини. Відкрив його голова піклувальної ради ліцею Анатолій Кінах. Народний депутат України Лілія Григорович зачитала тепле й щире вітання Віктора Ющенка, від імені столичного мера зібрання із 350 дітей привітав його заступник з питань освіти Юрій Россада. Приємно вражений був чудовою організацією акції постійний представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джеремі Хартлі.

Звісно, цим заходом переймалися і міське, і Подільське районне управління освіти. Та левова доля припала на ліцей. Його директорка Наталя Шевчук організувала перебування 250 дітей з учителями (100 було з Києва) у родинах ліцеїстів. Культурні програми передбачали відвідування театрів, музеїв, виставок та модерних кінотеатрів. Діти і вчителі з Донецька (звідти було дві делегації) розповідали, як боялися їхати до Києва, бо кілька місяців поспіль їм казали, що їх зустрінуть вороже, можуть навіть скривдити, що нічого цікавого у столиці зараз нема, бо всі мітингують і займаються політикою. Відтанули одразу, побачивши, що їх, як і решту, зустріли тепло й гостинно, у родинах однолітків можна спілкуватися російською і ніхто з цього не дивується. Дівчинці-іменинниці з Донецька вручили гарний подарунок, усім учасникам форуму – сувеніри й гарні книжки про Київ.

Діти багато й напружено працювали. Кожна секція – «Дітям потрібна якісна освіта», «Здоров’я – дітям», «Попередження насильства та експлуатації дітей», «ЗМІ в інтересах дітей», «Діти, які потребують уваги держави», «Міста, дружні до дітей, та участь дітей у прийнятті рішень» – розробили тези-побажання новій владі про поліпшення життя дітей та молоді. Одну з них – запросити лідерів учнівського самоврядування на весняні депутатські слухання про права людини – вже начебто втілено, дітям це пообіцяли.

У спілкуванні з народними депутатами України проблем не було, бо чимало навчають дітей саме  в цьому ліцеї. Член бюджетного комітету Василь Цушко професійно розтлумачував дітям, що одразу збільшити фінансування молодіжних програм неможливо, бо для цього треба наростити темпи виробництва і поповнити бюджет.

Представник фонду «Відродження» в Україні Григорій Немиря висловив кілька думок-повчань, але на запитання одного  з учителів, чи планується фінансування молодіжних і дитячих програм, як це було раніше, відповів, що, на жаль, загальний бюджет їхньої організації скоротився з 15 тисяч доларів США до 5, окремої дитячої програми не стало. Однак порадив звертатися з цікавими проектами – можливо, їх оцінять і допоможуть.

Безумовне захоплення викликали розум та ерудиція дітей. Які запитання вони ставили! Це могло б стати програмою для кількох урядів. І про турботу про обдарованих сиріт, і про кращі освітні умови для  талановитих дітей із незаможних родин, і про єдину концепцію освіти, і про рівні умови навчання міських та сільських дітей, і чи справді нова влада дбатиме про їхнє здоров’я. У дітей сяяли очі – не щодня доводиться спілкуватися з народними обранцями.

Форум, безперечно вдався. Діти казали, що у графіку нема жодної вільної хвилини і це їм дуже подобається. І що вони змусять країну почути, що їм болить, і дуже швидко збагнуть, що пообіцяли «для годиться». Недарма головний освітянин столиці Борис Жебровський назвав дітей «збільшуваним склом майбутнього».

Ганна Арсеніївна Кулага


02.02.2005   Іноземні інвестиції нам потрібні.


02.02.2005   Срібне визнання талантів.


02.02.2005   Довіряй, але перевіряй.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.