2 лютого 2005 року, середа №18 (17429) останнiй номер RSS
Головна ЗВІДУСІЛЬ ПОЛІТИКА МІСТО ПОДРОБИЦІ ІСТОРІЯ СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ПОЛІТИКА
02.02.2005

Під знаменами «Труби»…


Цей місяць – останній для утворення партій, які зможуть узяти участь у парламентських виборах через рік. Крім того, у березні наступного року до Верховної Ради балотуватимуться кандидати лише за списками партій чи блоків. Цим, очевидно, й зумовлений справжній бум «партновобудов».

Хоч би скільки проводив чистки серед реєстраційних свідоцтв політоб’єднань міністр Лавринович позаторік, а нині їх знову понад сто. Десятки «демократичних», кільканадцять «народних», чимало християнських, ліберальних, жіночих, і навіть кілька комуністичних… Відтак, після ухвалення нового виборчого законодавства, чи не кожен парламентарій-мажоритарник мріє про свою партійність. Колишні прибічники Януковича вже створюють щонайменше чотири нові партії.

Цей процес активізувався і в лавах прихильників Ющенка. Не викидає революційних знамен Жовта «Пора», об’єднавча робота кипить у блоці «Наша Україна». А днями до Києва, в «Український дім», знову з’їхалися всі, хто у цій будівлі ховався від негоди у листопаді-грудні. І проголосили свою партію – Народний союз «Українці». Нової ідеї вони, звісно, не запропонували. Навіть революційна уже застаріла. Схоже дублюватимуть свої програмні цілі з Рухом та тими, хто в різні часи відколовся від нього.

Проте сама ідея нового способу партбудівництва – об’єднання усіх, хто ночував під час революції у тій чи тій будівлі, – може зацікавити й колишніх мешканців будинку профспілок чи колишнього Жовтневого палацу, готелю «Україна» чи кінотеатру «Дружба». А завсідники кав’ярень у підземному переході під майданом Незалежності революційної доби можуть утворити «Трубу», партію шанувальників кави…

Олег Анатолійович Петренко


02.02.2005   «4180»: варто чи не варто?.


02.02.2005   Олена Бондаренко у кріслі Віктора Ющенка.


02.02.2005   Шукати себе в часі, де немає наметів і мітингів. Майбутнє руху «Пора»
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.