Переможний помаранч

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Барселона» (Іспанія) – 2:0 (Агахова, 14, 22). Нереалізований пенальті: Іньєста (90, воротар). Лаштувка, Стойкан (Чигринський, 90), Баркауан, Хюбшман, Срна (Лалатович, 83), Дуляй, Левандовський, Вукич, Матузалем, Брандау (Воробей, 46), Агахова, тренер Луческу – Вальдес, Беллеті (Маркес, 59), Пуйоль (Олегер, 46), Фернандо, ван Бронкгорст, Верду, Хаві, Іньєста, Сильвіньйо, Мессі, Пераль (Родрі, 46), тренер Райкард. Арбітр Ларсен (Данія). 25500 глядачів.

До перерви перевага гірників, які після кількамісячної паузи повернулися до звичної для себе помаранчевої форми, була беззаперечною: залишившись без своїх лідерів, іспанці довго й доволі важко налагоджували командний ансамбль. Доки Хаві не перебрав управління груповим маневром на себе, господарі забили два м’ячі й принаймні вдвічі більше слушних нагод змарнували. Головним невдахою першого тайму став Брандау, який не реалізував аж три  виходи сам на сам із голкіпером іспанського клубу. Зате Агахова шансом стати героєм зустрічі скористався сповна. Перший гол нігерійця відбувся завдяки воістину геніальній передачі Матузалема з центрального кола. Натомість в другому результативному епізоді «Ага-гол» успішно довершив справу, розпочату Вукичем і продовжену Левандовським. У другому таймі ситуація змінилася докорінно: «Барса»  затиснула «Шахтар» на його половині й могла підсолодити гіркоту поразки. На щастя, Лаштувка був бездоганним на останньому рубежі… Три важливих, як на нас, висновки. За будь-яких обставин треба шанувати традиції – це стосується «Шахтаря». А ще – уміти безпомилково визначатися з пріоритетами: професіонали, як засвідчує практика, віддають перевагу стратегічній перспективі перед локальним успіхом за будь-яку ціну. І про підсумки: вигравши в іспанців, «Шахтар» фінішував третім і долучився до «Дніпра» в одній восьмій фіналу Кубка УЄФА. З урахуванням «Динамо», яке, незалежно від результату вчорашнього матчу в Німеччині, також продовжить єврокубкові перегони, наше весняне представництво на міжнародній арені вперше в історії буде потрійним!.

«Селтик» – «Мілан» – 0:0.

Група «F». «Мілан» – 13 очок, «Барселона» – 10, «Шахтар» – 6, «Селтик» – 5. Група «Е». «Панатінаїкос» – ПСВ-4:1, «Арсенал» – «Русенборг» – 5:1. «Арсенал» – 10 очок, ПСВ-10, «Панатінаїкос» – 9, «Русенборг» – 2. Група  «G». «Інтер» – «Андерлехт» – 3:0, «Валенсія» – «Вердер»  0:2. «Інтер» – 14 очок, «Вердер» – 13, «Валенсія»-7, «Андерлехт» – 0. Група «Н». «ПСЖ» – ЦСКА – 1:3, «Порту» – «Челсі» – 2:1 «Челсі» – 13 очок, «Порту»-8, ЦСКА-7, «ПСЖ» – 5.