Післяолімпійські оглядини

Завтра в Угорщині стартує континентальний чемпіонат серед жінок. Українська команда, ознаменувавши останній рік минулого століття завоюванням віце-чемпіонських регалій, наступний євротурнір, що відбувся 2002 року, провалила, фінішувавши одинадцятою. Проте черговий гандбольний форум починає в статусі олімпійського призера.

Остання подробиця, за словами наставника «жовто-блакитних» Леоніда Ратнера, важлива («Нас почали поважати», – зізнався досвідчений фахівець), але до чогось особливого не зобов’язує. «В Угорщині відбудуться оглядини оновленої національної команди», – заявив Віталій Рева, президент Федерації гандболу країни. Попри розрекламований у передвиборчій кампанії імідж прем’єр-міністра, який, буцімто, постійно і невтомно піклується про спорт України, бронзові призерки Олімпійських ігор зіткнулися зі звичними матеріальними труднощами в підготовці до чемпіонату континенту. До того ж угорський екзамен доведеться складати без лідерів останніх сезонів, які чи то відпочивають після Олімпіади, чи взагалі поступилися місцем іншим у процесі «омолодження». Тим часом завдання пробитися на світовий чемпіонат, а путівки туди одразу ж отримають п’ять найсильніших команд Євро-2004, ніхто з порядку денного не знімав… В Угорщині конкурентками наших дівчат у першому колі будуть норвежки (9 грудня), чешки (11-го) та іспанки (12-го), а до наступного раунду потраплять троє найкращих, де на них уже чекатимуть стільки ж команд із сусідньої групи «В», фаворитками в якій вважаються росіянки…