12 листопада 2004 року, п'ятниця №190 (17376) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ УКРАЇНА СВІТ СУСПІЛЬСТВО ПОЛІТИКА МЕДМІСТЕЧКО ЄВРОПА МОВА КРИМІНАЛ ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ

 УКРАЇНА
12.11.2004

Круглий стіл із гострими кутами


Подобається комусь чи ні, та все частіше на різних рівнях мова заходить про ґендер, ґендерний баланс, ґендерну демократію. У цивілізованих країнах особливої ваги надають не тільки рівним правам, а й рівним можливостям представників різних статей. Україна теж зобов’язалася забезпечувати на своїх теренах ґендерну рівність.

Нещодавно  відбувся круглий стіл «Ґендерні ресурси українських мас-медіа: ціна і якість», організований Державним комітетом телебачення та радіомовлення України, Програмою рівних можливостей ПРООН, Шведською агенцією міжнародного розвитку та Українським освітнім центром реформ. Йшлося про наболіле  і для  організаторів, і для журналістів: як найефективніше  доносити ідеї, що є невід’ємною частиною демократичного поступу суспільства? Ґендерні проблеми – аж ніяк не «проблеми жінок». Вони  стосуються економіки, політики, освіти, усіх сфер  і всіх членів соціуму.  Той факт, що вже п’ять років Верховна Рада не може ухвалити Закон «Про державне забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок», викликає обурення.  Отже, чоловіки, яких у парламенті  України 95 відсотків, уже мають такі права і можливості. А жінки їх не потребують? Що мають робити в цьому випадку журналісти? Не  просто відображати реальний стан речей, а готувати  аудиторію, ціле суспільство до змін, які все-таки неминучі, якщо Україна не прагне залишитися на узбіччі  історії.

Розмова за круглим столом була гострою і водночас толерантною, жвавою і зацікавленою. Радіо-, тележурналісти, представники друкованих засобів масової інформації невдовзі матимуть відповідний посібник, що його підготували організатори круглого столу, робочий варіант якого було роздано присутнім.

Людмила Василівна Таран


12.11.2004   Помилку виправлять, але дрібну.


12.11.2004   «Люди так довго не живуть», відповіли літній жінці, яка втратила право на пенсію. Лишилася громадянкою СРСР?


12.11.2004   «Жертовна кров. Хроніки наперед відомого злочину».
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.