12 листопада 2004 року, п'ятниця №190 (17376) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ УКРАЇНА СВІТ СУСПІЛЬСТВО ПОЛІТИКА МЕДМІСТЕЧКО ЄВРОПА МОВА КРИМІНАЛ ЗООСВІТ МУЗОН СПОРТ

 УКРАЇНА
12.11.2004

«Жертовна кров. Хроніки наперед відомого злочину»


У читачів уперше з’явилася унікальна можливість ознайомитися з текстами та документами, що нададуть їм правдиве уявлення про перебіг справи Гонгадзе від дня його зникнення й до сьогодні. Своєрідне дайджест-дослідження, здійснене з ініціативи Комісії з журналістської етики Національної Спілки журналістів України, стало літописом інтерпретацій, перекручень, чесних та завуальованих повідомлень – із замовчуванням часом дрібного й малозначущого, а часом – найсуттєвішого.

У книзі «Жертовна кров. Хроніки наперед відомого злочину» відомого журналіста і публіциста Леоніда Капелюшного використано досі невідомі широкому загалові матеріали Тимчасової слідчої комісії у справі Гонгадзе, документи та свідчення, стенографічні звіти слухань у Верховній Раді про розслідування вбивства керівника інтернет-проекту «Українська правда». «… Суспільство знає не факти, а лише їх інтерпретацію, їхнє тлумачення правоохоронними органами, владою, політиками і журналістами», – зазначає у післямові голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий. Він також зауважує, що завдяки авторським відступам, коментарям експертів і відомих політиків «Жертовна кров» стала роботою, де вперше представлено усі погляди на «справу Гонгадзе». Тож читач побачить інформаційну панораму, на якій легко розпізнати фальш, пересмикування фактів, замовчування й перекривлене тлумачення очевидного. Книга стала свідченням того, що систематизована інформація має вибухову силу і – небезпечна для репутації тих, хто спотворює істину й правду заради скороминущих вигод.

 Автор висловлює вдячність всім колегам-журналістам, які не стояли осторонь і впродовж чотирьох років виявляли корпоративну солідарність й не давали світові забути про кривавий злочин. Він разом з іншими членами Комісії з журналістської етики переконаний, що «вбивство буде розслідуване, і винуватці, попри песимістичні прогнози, будуть покарані. Жертовна кров Георгія Гонгадзе не пролилася марно. Свобода ніколи не дається малою ціною, свобода у всі часи вимагала жертовності й великих зусиль».

Оксана Біда


12.11.2004   Помилку виправлять, але дрібну.


12.11.2004   «Люди так довго не живуть», відповіли літній жінці, яка втратила право на пенсію. Лишилася громадянкою СРСР?


12.11.2004   Круглий стіл із гострими кутами.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.