28 жовтня 2004 року, четвер №179 (17365) останнiй номер RSS
Головна КИЇВ УКРАЇНА ТЕМА КУЛЬТУРА СУСПІЛЬСТВО СПОРТ ДОБРИВЕЧІР

 ТЕМА
28.10.2004

Чи відповідає вартість комунальних послуг їх якості


За даними Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, загалом по Україні майже 30 відсотків котломереж перебуває в аварійному стані. Із 29 тисяч котлів майже півтори тисячі відпрацювали понад двадцять років. Їхній коефіцієнт корисної дії дорівнює лише 70 відсоткам. Звідси – перевитрати енергоносіїв і, відповідно, зниження рівня якості послуг. Проте, згідно з положенням, затвердженим Державним комітетом з питань житлово-комунального господарства, якщо люди потерпають через несправність котломереж, платити за комунальні послуги все одно доведеться. Щоправда, тоді вже можна сподіватися на перерахунки.

Ми вже згадували, що на запобігання аварійним ситуаціям держава цього року інвестувала 400 млн. грн. На наступний також передбачено близько 475 млн. грн. Хоча відсоток аварійності котломереж свідчить про те, що і такої суми буде замало, аби комунальна галузь позбавилася недоліків. Мабуть, не варто витрачатися на ремонт старих котелень, а треба встановлювати нове, енергозберігаюче обладнання?

Об’єкти, що не підключені до теплотраси, або підприємства, котельні яких не працюють, можуть скористатися послугами так званої мінітеплоенергетики. Тобто забезпечити своєму будинку чи підприємству автономне тепло- та водопостачання. Наприклад, товариство «Інженерно-технологічний центр «Текмаш» пропонує гідродинамічні нагрівачі, що мають істотний коефіцієнт збереження електроенергії. Деякі столичні школи та лікарні вже обігрівають та подають до них гарячу воду з допомогою такого обладнання.

Гідродинамічний нагрівач, потужність якого від 7,5 до 45 кВт, фахівці рекомендують встановлювати об’ємом від однієї тис. до 20 тис. кубометрів. Таке обладнання дає змогу нагрівати воду з будь-яким ступенем мінералізації та забрудненості, не завдаючи шкоди системі опалення.

На комунальників надійся, а сам…

Зі слів фахівців-енергетиків, зимувати ми будемо в теплих оселях. Адже галузь працює, проблеми розв’язує. Комунальники також оперують оптимістичними даними. Водночас чомусь не залежуються на прилавках магазинів різного роду електрообігрівачі. Заможніші кияни встановлюють ще й автономні водонагрівачі. Отож, хоч і працюють котельні та тепломережі, але без допоміжних засобів обігріву не перезимуєш.

Виходить, що житлово-комунальні послуги не такі вже й комфортні.

Людмила Придибайло


28.10.2004   Промінь світла в «темному царстві»?.


28.10.2004   Вартість комфорту.


28.10.2004   Чи готові наші сани до зими?.
Статтi


Номери газети


Вакансiї


Контакти


Питання


© Вільна група "Як справи - Київ".

У разi використання матерiалiв сайту,
посилання на "Як справи - Київ" обов'язкове.