Балканська фієста

Минулого тижня столицю континентальної важкої атлетики облаштували на берегах Дніпра. Близько трьох сотень штангістів з тридцяти держав розіграли медалі європейської проби. Переважна більшість з них дісталася командам Туреччини та Болгарії.

Але й вітчизняні атлети, що були представлені на звичному помості не найкращим складом, без євровідзнак не залишилися. Віце-чемпіонкою континенту у ваговій категорії понад 75 кілограмів стала Вікторія Шаймарданова з Білої Церкви. Її сума в двоборстві – 277,5 кг – виявилася на десять кілограмів меншою, ніж у полячки Агати Врубель, яка в свої 22 роки важить аж 120 кілограмів. Українка достатньо рівно виступила в обох вправах (друге місце – в ривку, третє – в поштовху), що дає змогу з оптимізмом очікувати й на олімпійський турнір… До речі, вітчизняних симпатиків спорту може ввести в оману загальний баланс наших здобутків, оскільки до нього потрапили й медалі, що були завойовані в окремих вправах (олімпійський залік їх не враховує). Насправді «жовто-блакитні» завоювали три медалі. Крім Шаймарданової, бронзовими нагородами відзначилися Ванда Масловська й Анатолій Мушик. Останній, дебютант змагань такого рангу з провінційного Здолбунова, продуктивно використав усі шість підходів до штанги й фінішував третім у солідній компанії, встановивши й новий рекорд України в сумі двоборства – 395 кілограмів. І взагалі, огляд найближчого резерву для нашої дружини був насправді багатообіцяючим. Майже в усіх вагових категоріях (після найлегших) українці пробилися до чільних десятків: четверта – Довгаль, п’ятий – Гордійчук, шостий і сьомий відповідно – Лагідний та Бондар… От тільки розчарував іменитий дебютант: Ара Варданян, завоювавши «золото» в ривку, не осилив початкової ваги в поштовху й залишився ні з чим. Але засвідчив досить вагомий загальний потенціал… На жаль, турнір не став подією і яскравим святом для Києва: на змаганнях майже не було глядачів, прес-центр функціонував з неабиякими перебоями, про результати доводилося дізнаватися в приватних розмовах. І дивуватися, мабуть, не варто, бо й передчемпіонатну прес-конференцію організатори провели тільки напередодні старту змагань. Саме тоді більшість з симпатиків українського спорту й почули про те, що до Києва приїжджають майстри «залізної гри»…